Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Slovensko míří české RegioPantery

Na Slovensko míří české RegioPantery

23.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) si objednala více než dvacítku nízkopodlažních jednotek RegioPanter, které jsou v rutinním provozu již několik let v České republice. Vlaky dodá česko-slovenské konsorcium firem Škoda Transportation a ŽOS Trnava.

Na Slovensko míří české RegioPantery

Moderní vlaky jsou určeny primárně pro dopravu v žilinské aglomeraci. Ve Škodovce se vyrobí, odzkouší a zhomologují první dvě jednotky včetně všech nejnovějších změn podle přání ZSSK. Pro další objednaná vozidla poté vyrobí česká Škodovka hrubé stavby skříní, podvozky a trakční sety, které se následně dovezou na Slovensko, kde proběhne konečná montáž v ŽOS Trnava. Nové dvousystémové elektrické jednotky Regio­Panter budou dodávány pro regionální provoz na všech elektrizovaných slovenských tratích s trakčním napětím 3 kV a 25 kV, 50Hz. ZSSK si objednalo dvě varianty provedení. První varianta bude dosahovat délky 80 metrů s kapacitou 247 sedadel, a naopak druhá, delší varianta dosáhne 106 metrů s kapacitou 343 sedadel. Každý vůz jednotky bude mít klasické uspořádání dvou podvozků a každá elektrická jednotka bude mít vždy tři hnací podvozky.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika