Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Slovensko míří české RegioPantery

Na Slovensko míří české RegioPantery

23.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) si objednala více než dvacítku nízkopodlažních jednotek RegioPanter, které jsou v rutinním provozu již několik let v České republice. Vlaky dodá česko-slovenské konsorcium firem Škoda Transportation a ŽOS Trnava.

Na Slovensko míří české RegioPantery

Moderní vlaky jsou určeny primárně pro dopravu v žilinské aglomeraci. Ve Škodovce se vyrobí, odzkouší a zhomologují první dvě jednotky včetně všech nejnovějších změn podle přání ZSSK. Pro další objednaná vozidla poté vyrobí česká Škodovka hrubé stavby skříní, podvozky a trakční sety, které se následně dovezou na Slovensko, kde proběhne konečná montáž v ŽOS Trnava. Nové dvousystémové elektrické jednotky Regio­Panter budou dodávány pro regionální provoz na všech elektrizovaných slovenských tratích s trakčním napětím 3 kV a 25 kV, 50Hz. ZSSK si objednalo dvě varianty provedení. První varianta bude dosahovat délky 80 metrů s kapacitou 247 sedadel, a naopak druhá, delší varianta dosáhne 106 metrů s kapacitou 343 sedadel. Každý vůz jednotky bude mít klasické uspořádání dvou podvozků a každá elektrická jednotka bude mít vždy tři hnací podvozky.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika