Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

30.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Už tradičně ve sportovní hale v obci Hluk na Uherskohradišťsku se uskutečnilo letošní setkání Sdružení přátel evropských železnice (FREMO). Na propojených modulech v měřítku H0, resp. H0e o rozloze 1 200 m2, se po čtyři listopadové dny proháněly známé stroje a osobní či nákladní soupravy z bývalých československých, maďarských, polských, rakouských či východoněmeckých železnic.

Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

Dorozumívání v hustém modelovém provozu bylo stylově telefonické, neboť letošek evokoval provoz v Československu v 70. letech minulého století. U „nabídky“ vlaků zahraničních kolegů asistoval vždy jeden člen z některého z českých modelářských spolků, jako například Zababov H0, Ostramo či Slovácko, ovládající němčinu nebo angličtinu. A aby bylo vše dokonalé, byly vlaky vybaveny dobovou dokumentací či objednávkami na přepravu z různých továren.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízduTrať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 - Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní… »

Bernina Express už jezdí i z Landquartu Bernina Express už jezdí i z Landquartu

16.7.2019 - Bernina Express Rhétských drah nově zajíždí přes Davos a Klosters i do Landquartu. První vlak, který doplnil obvyklý spoj do města Tirano, vyjel na začátku května. Trasa z Landquartu až do Itálie je o celých 45 kilometrů delší.… »

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánůmPolicisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 - Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika