Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

30.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Už tradičně ve sportovní hale v obci Hluk na Uherskohradišťsku se uskutečnilo letošní setkání Sdružení přátel evropských železnice (FREMO). Na propojených modulech v měřítku H0, resp. H0e o rozloze 1 200 m2, se po čtyři listopadové dny proháněly známé stroje a osobní či nákladní soupravy z bývalých československých, maďarských, polských, rakouských či východoněmeckých železnic.

Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

Dorozumívání v hustém modelovém provozu bylo stylově telefonické, neboť letošek evokoval provoz v Československu v 70. letech minulého století. U „nabídky“ vlaků zahraničních kolegů asistoval vždy jeden člen z některého z českých modelářských spolků, jako například Zababov H0, Ostramo či Slovácko, ovládající němčinu nebo angličtinu. A aby bylo vše dokonalé, byly vlaky vybaveny dobovou dokumentací či objednávkami na přepravu z různých továren.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spojeZ Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou… »

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s… »

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika