Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

15.3.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) i letos pokračují ve společném projektu Železniční doprava pro kraje. Jeho cílem je především nalezení dlouhodobější vize efektivního využívání jednotlivých tratí a shody mezi potřebami krajů a možnostmi dopravce a správce infrastruktury.

Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

První letošní schůze se uskutečnilo začátkem února ve Vládním salónku pražského hlavního nádraží. S železničáři se zde sešli zástupci hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Diskutovalo se například o vybudování zastávky Neratovice sídliště, dále o přípravách modernizace tratě mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem, modernizaci úseku z Hostivaře na hlavní nádraží, o opravě tratí do Berouna a Kladna nebo o výstavbě vysokorychlostní tratě pro odlehčení stávajících přetížených radiálních tratí směřujících do pražského uzlu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika