Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

15.3.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) i letos pokračují ve společném projektu Železniční doprava pro kraje. Jeho cílem je především nalezení dlouhodobější vize efektivního využívání jednotlivých tratí a shody mezi potřebami krajů a možnostmi dopravce a správce infrastruktury.

Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

První letošní schůze se uskutečnilo začátkem února ve Vládním salónku pražského hlavního nádraží. S železničáři se zde sešli zástupci hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Diskutovalo se například o vybudování zastávky Neratovice sídliště, dále o přípravách modernizace tratě mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem, modernizaci úseku z Hostivaře na hlavní nádraží, o opravě tratí do Berouna a Kladna nebo o výstavbě vysokorychlostní tratě pro odlehčení stávajících přetížených radiálních tratí směřujících do pražského uzlu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

ČD a Siemens rozšiřují dlouhodobou spolupráciČD a Siemens rozšiřují dlouhodobou spolupráci

13.2.2024 - Zástupci Českých drah, Siemens Mobility a dceřiné společnosti DPOV podepsali smlouvu v systému Rail Cover. Kontrakt umožňuje nový přístup k údržbě lokomotiv Vectron, spojující servisní, odborné a technologické kapacity… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika