Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

15.3.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) i letos pokračují ve společném projektu Železniční doprava pro kraje. Jeho cílem je především nalezení dlouhodobější vize efektivního využívání jednotlivých tratí a shody mezi potřebami krajů a možnostmi dopravce a správce infrastruktury.

Na konferenci se diskutovalo také o trati do Berouna

První letošní schůze se uskutečnilo začátkem února ve Vládním salónku pražského hlavního nádraží. S železničáři se zde sešli zástupci hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Diskutovalo se například o vybudování zastávky Neratovice sídliště, dále o přípravách modernizace tratě mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem, modernizaci úseku z Hostivaře na hlavní nádraží, o opravě tratí do Berouna a Kladna nebo o výstavbě vysokorychlostní tratě pro odlehčení stávajících přetížených radiálních tratí směřujících do pražského uzlu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika