Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na ČD Akademii se mluvilo o korejské železnici

Na ČD Akademii se mluvilo o korejské železnici

9.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Téma vysokorychlostní železnice v Koreji představil zaměstnancům Skupiny České dráhy a dalších organizačních složek Anton Uhnák z Korejského ekonomického a kulturního institutu.

Na ČD Akademii se mluvilo o korejské železnici

Stalo se tak v rámci 65. setkání vzdělávacího projektu ČD Akademie v budově pražského generálního ředitelství ČD, které se uskutečnilo v polovině února. Posluchači se například seznámili s národním železničním podnikem Korail, jeho postavením v dopravním systému, současností a budoucností vysokorychlostních tratí v jižní části korejského poloostrova a technologiemi, které dopravce využívá. Na programu byly i otázky týkající se korejsko-české spolupráce.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

Vyšel další Vědeckotechnický sborník ČDVyšel další Vědeckotechnický sborník ČD

24.6.2019 - Začátkem měsíce vyšlo nové, v pořadí již 47. číslo Vědeckotechnického sborníku ČD, které je pro širokou veřejnost k dispozici na webových stránkách https://vts.cd.cz/ . Sborník vychází dvakrát ročně a je zařazen na seznam… »

Vícesystémy v Německu: minulost i současnostVícesystémy v Německu: minulost i současnost

24.6.2019 - Německo v zimě zažilo praktické ukončení provozu první generace vícesystémových nebo chcete-li dvoufrekvenčních elektrických lokomotiv. Ty obsluhovaly dopravu hlavně mezi Německem, Francií a Lucemburskem na soustavách 15 kV 16,7 Hz a… »

ČD Cargo dobývá RakouskoČD Cargo dobývá Rakousko

21.6.2019 - Za rok 2018 přepravila skupina ČD Cargo na vlastní licence celkem 68,4 mil. tun zboží, což je o 2,3 mil. tun více než v roce 2017. Z pohledu přepravního výkonu v čistých kilometrech (čtkm) byl meziroční progres ještě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika