Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Mrtvých na železničních přejezdech loni ubylo

Mrtvých na železničních přejezdech loni ubylo

19.1.2018 – autor: PETR SLONEK

Počet mrtvých na železničních přejezdech loni klesl o čtvrtinu na 34 lidí. Celkový počet nehod na křížení železnice a silnice se pak snížil o dvě procenta na 171 událostí.

Mrtvých na železničních přejezdech loni ubylo

Mimo železniční přejezdy zemřelo při střetu s vlakem 201 lidí, což je meziročně o osm více. Celkový počet střetů vlaku s člověkem loni dosáhl celkem 258 případů. Podle statistik Drážní inspekce se ale celkový počet nehod a dalších mimořádných událostí loni zvýšil o 13 procent na 4 655 případů, a byl tak nejvyšší za posledních deset let. Drážní inspekce také v minulosti připravila řadu preventivních kampaní, jež mají dospělé i děti varovat před riziky, která jim hrozí na železnici. V roce 2009 vydala DVD s filmem Hazardéry železnice zabíjí, který ukazuje, co vše hrozí lidem na železnici, pokud se v jejím okolí budou chovat nezodpovědně. Do autoškol byl také v roce 2007 distribuován film Řidič, postrach přejezdů. Ten zdůrazňuje pravidla při přejíždění přejezdů.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika