Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Most otestovala Šlechtična s jeřáby

Most otestovala Šlechtična s jeřáby

20.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Dva obří železniční jeřáby Takraf EDK 300/5 spolu s Šlechtičnou 475.111 Českých drah otestovaly 4. prosince kvalitu nově vybudovaného severního viaduktu nad Mikuláškou ulicí v těsné blízkosti plzeňského hlavního nádraží.

Most otestovala Šlechtična s jeřáby

Aby mohli specialisté z Kloknerova ústavu Českého vysokého učení technického (ČVUT) s jistotou říci, že most splňuje parametry pro provoz vlaků, posunovali technici po mostovce, kterou drží dvě mostní konstrukce, dvě železniční vozidla celých 12 hodin. Souprava dvou obřích jeřábů a vozu naloženého panely vážila 250 tun, parní lokomotiva s tendrem pak 170 tun. Při zkoušce tedy odborníci z ČVUT odečítali záznamy z čidel, jimiž se měří především průhyb při zatížení dodatečně předpínaných železobetonových konstrukcí. Most byl do zkušebního provozu uveden letos 8. prosince. Rekonstrukci si dopřeje i protější jižní viadukt. Výluka se uskuteční od 15. února, konstrukce bude snesena na přelomu března a dubna. Most včetně plného otevření provozu v Mikulášské ulici bude hotov na konci srpna příštího roku.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika