Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Most otestovala Šlechtična s jeřáby

Most otestovala Šlechtična s jeřáby

20.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Dva obří železniční jeřáby Takraf EDK 300/5 spolu s Šlechtičnou 475.111 Českých drah otestovaly 4. prosince kvalitu nově vybudovaného severního viaduktu nad Mikuláškou ulicí v těsné blízkosti plzeňského hlavního nádraží.

Most otestovala Šlechtična s jeřáby

Aby mohli specialisté z Kloknerova ústavu Českého vysokého učení technického (ČVUT) s jistotou říci, že most splňuje parametry pro provoz vlaků, posunovali technici po mostovce, kterou drží dvě mostní konstrukce, dvě železniční vozidla celých 12 hodin. Souprava dvou obřích jeřábů a vozu naloženého panely vážila 250 tun, parní lokomotiva s tendrem pak 170 tun. Při zkoušce tedy odborníci z ČVUT odečítali záznamy z čidel, jimiž se měří především průhyb při zatížení dodatečně předpínaných železobetonových konstrukcí. Most byl do zkušebního provozu uveden letos 8. prosince. Rekonstrukci si dopřeje i protější jižní viadukt. Výluka se uskuteční od 15. února, konstrukce bude snesena na přelomu března a dubna. Most včetně plného otevření provozu v Mikulášské ulici bude hotov na konci srpna příštího roku.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika