Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Monitory pro miminka i v Rokycanech

Monitory pro miminka i v Rokycanech

27.1.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Sedmačtyřicet monitorů dechů pro novorozence věnovaly minulý rok České dráhy nemocnicím v celé republice ve spolupráci s nadací Křižovatka. Zatím poslední slavnostní předávání se uskutečnilo těsně před Štědrým dnem v rokycanské nemocnici.

Monitory pro miminka i v Rokycanech

Tam člen představenstva ČD Michal Štěpán spolu s ředitelkou nadace Štěpánkou Pokorníkovou předal primářce Jaroslavě Padouchové pět monitorů. Přístroje, které dokáží diagnostikovat bezdeší a sirénou upozornit zdravotnický personál, loni rozvezli zástupci národního dopravce do nemocnic v Třebíči, Olomouci, Kroměříži a v pražském Motole a Podolí. Michal Štěpán připomněl, že projekt má u Českých drah mnohaletou tradici, během níž se dopravce podílel na pořízení více než 130 přístrojů.    


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika