Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Monitory pro miminka i v Rokycanech

Monitory pro miminka i v Rokycanech

27.1.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Sedmačtyřicet monitorů dechů pro novorozence věnovaly minulý rok České dráhy nemocnicím v celé republice ve spolupráci s nadací Křižovatka. Zatím poslední slavnostní předávání se uskutečnilo těsně před Štědrým dnem v rokycanské nemocnici.

Monitory pro miminka i v Rokycanech

Tam člen představenstva ČD Michal Štěpán spolu s ředitelkou nadace Štěpánkou Pokorníkovou předal primářce Jaroslavě Padouchové pět monitorů. Přístroje, které dokáží diagnostikovat bezdeší a sirénou upozornit zdravotnický personál, loni rozvezli zástupci národního dopravce do nemocnic v Třebíči, Olomouci, Kroměříži a v pražském Motole a Podolí. Michal Štěpán připomněl, že projekt má u Českých drah mnohaletou tradici, během níž se dopravce podílel na pořízení více než 130 přístrojů.    


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika