Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

2.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba dva roky pracoval prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka na knize Role regionální železnice ve 21. století.

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Spolu se zástupci Českých drah a dalšími partnery ji koncem března slavnostně představil ve Vládním salonku pražského hlavního nádraží. Publikace je o integrované mobilitě, která zajišťuje provázanost veřejné regionální dopravy s dopravou individuální. Problematiku regionální železnice kniha pojímá z několika pohledů. Podle autora je však tím nejzajímavějším srovnání mobility na železnici a silnici. Vyka v knize konstatuje, že cestujících může být v regionálních vlacích až třikrát tolik a přikládá soubor opatření ke zvýšení atraktivity železnice. Tvrdí, že dráha má několikanásobný přepravní potenciál, a pokud jej využije, mohla by v roce 2030 přepravit až 500 milionů osob.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika