Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

2.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba dva roky pracoval prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka na knize Role regionální železnice ve 21. století.

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Spolu se zástupci Českých drah a dalšími partnery ji koncem března slavnostně představil ve Vládním salonku pražského hlavního nádraží. Publikace je o integrované mobilitě, která zajišťuje provázanost veřejné regionální dopravy s dopravou individuální. Problematiku regionální železnice kniha pojímá z několika pohledů. Podle autora je však tím nejzajímavějším srovnání mobility na železnici a silnici. Vyka v knize konstatuje, že cestujících může být v regionálních vlacích až třikrát tolik a přikládá soubor opatření ke zvýšení atraktivity železnice. Tvrdí, že dráha má několikanásobný přepravní potenciál, a pokud jej využije, mohla by v roce 2030 přepravit až 500 milionů osob.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

Koridor u Brna čeká modernizaceKoridor u Brna čeká modernizace

23.9.2021 - Rekonstrukce prvního koridoru je v plném proudu. Stavební stroje se na podzim nově zakousnou do úseků mezi Blanskem, Adamovem a Brnem. Oprav se dočká především železniční svršek, vznikne nová odbočka Svitava a úprav dozná i… »

České dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém krajiČeské dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém kraji

22.9.2021 - V dalších deseti letech budou železniční osobní dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťovat ČD. V novém kontraktu se kraj zavázal objednat 58 milionů vlakokilometrů za 9,3 miliardy korun. ČD do kraje postupně nasadí… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika