Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

2.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba dva roky pracoval prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka na knize Role regionální železnice ve 21. století.

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Spolu se zástupci Českých drah a dalšími partnery ji koncem března slavnostně představil ve Vládním salonku pražského hlavního nádraží. Publikace je o integrované mobilitě, která zajišťuje provázanost veřejné regionální dopravy s dopravou individuální. Problematiku regionální železnice kniha pojímá z několika pohledů. Podle autora je však tím nejzajímavějším srovnání mobility na železnici a silnici. Vyka v knize konstatuje, že cestujících může být v regionálních vlacích až třikrát tolik a přikládá soubor opatření ke zvýšení atraktivity železnice. Tvrdí, že dráha má několikanásobný přepravní potenciál, a pokud jej využije, mohla by v roce 2030 přepravit až 500 milionů osob.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

České dráhy bojují s útoky sprejerůČeské dráhy bojují s útoky sprejerů

28.9.2022 - Za prvních sedm měsíců tohoto roku evidují České dráhy více než 225 případů graffiti na svých vozidlech. Škoda vzniklá v souvislosti s jejich odstraňováním převýšila tři miliony korun. K nejvíce útokům vandalů dochází v… »

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die LänderbahnLiberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 - Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná… »

Lanovku na Ještěd převezme od Českých drah město LiberecLanovku na Ještěd převezme od Českých drah město Liberec

25.9.2022 - Liberec převezme od Českých drah lanovku na Ještěd a zajistí její obnovu. Rozhodnutí získat areál padlo na setkání členů strategické skupiny, které v závěru srpna jednalo o její další budoucnosti. Lanová dráha je od tragické… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika