Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 – autor: VÍT ČEPICKÝ

Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná spolupráce s německou společností Die Länderbahn a její českou dceřinou společností, která provozuje řadu vlakových linek v Sasku i severním pohraničí ČR. Díky pomyslně padlé hranici se Libereckým podařilo udržet odborníky i zajistit další fungování kompetenčního centra.

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

Jak konstatoval audit německé společnosti, dílna Českých drah v Liberci (ECM IV) splňuje všechny požadavky kladené na dodavatele pro firmu Die Länderbahn. Výsledné formulaci a navázané přeshraniční spolupráci předcházely měsíce zevrubné administrativní činnosti, množství osobních setkání i prohlubování znalostí odborného personálu libereckého depa. Celý proces trval přibližně rok.
Němečtí kolegové však nepřicházeli do neznámého prostředí. Drobné smluvní práce na vlacích Die Länderbahn, která na severu Čech provozuje vlaky pod názvem Trilex, se odehrávaly v Liberci již dříve. Pracovníci tamějšího depa navíc mají bohaté zkušenosti s komplexní údržbou vlaků Stadler, které České dráhy provozují pod značkou RegioSpider. Z drobných výpomocí se po uvolnění kapacity depa mohla stát plnohodnotná spolupráce na nejvyšší úrovni.
Společnost Die Länderbahn díky tomu získává kvalitní a odborné provozní zázemí pro drobné opravy i plnou údržbu svých vlaků, které nyní nemusí složitě dopravovat do depa ve Zhořelci či do svého provozního zázemí v několik set kilometrů vzdáleném Neumarku v Sasku.
Die Länderbahn není z hlediska běžné údržby pro liberecké depo jediným externím zákazníkem. Kromě běžné údržby a plánovaných obnov vozidel Českých drah se zde provádí také údržba vozidel ČD Cargo a motorových jednotek Desiro společnosti Arriva. 
 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika