Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 – autor: VÍT ČEPICKÝ

Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná spolupráce s německou společností Die Länderbahn a její českou dceřinou společností, která provozuje řadu vlakových linek v Sasku i severním pohraničí ČR. Díky pomyslně padlé hranici se Libereckým podařilo udržet odborníky i zajistit další fungování kompetenčního centra.

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

Jak konstatoval audit německé společnosti, dílna Českých drah v Liberci (ECM IV) splňuje všechny požadavky kladené na dodavatele pro firmu Die Länderbahn. Výsledné formulaci a navázané přeshraniční spolupráci předcházely měsíce zevrubné administrativní činnosti, množství osobních setkání i prohlubování znalostí odborného personálu libereckého depa. Celý proces trval přibližně rok.
Němečtí kolegové však nepřicházeli do neznámého prostředí. Drobné smluvní práce na vlacích Die Länderbahn, která na severu Čech provozuje vlaky pod názvem Trilex, se odehrávaly v Liberci již dříve. Pracovníci tamějšího depa navíc mají bohaté zkušenosti s komplexní údržbou vlaků Stadler, které České dráhy provozují pod značkou RegioSpider. Z drobných výpomocí se po uvolnění kapacity depa mohla stát plnohodnotná spolupráce na nejvyšší úrovni.
Společnost Die Länderbahn díky tomu získává kvalitní a odborné provozní zázemí pro drobné opravy i plnou údržbu svých vlaků, které nyní nemusí složitě dopravovat do depa ve Zhořelci či do svého provozního zázemí v několik set kilometrů vzdáleném Neumarku v Sasku.
Die Länderbahn není z hlediska běžné údržby pro liberecké depo jediným externím zákazníkem. Kromě běžné údržby a plánovaných obnov vozidel Českých drah se zde provádí také údržba vozidel ČD Cargo a motorových jednotek Desiro společnosti Arriva. 
 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika