Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 – autor: PETR SLONEK

Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu ČD, během května se pak tato možnost doplní i do aplikace Můj vlak.

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

Vzhledem k rostoucímu zájmu o zapůjčení elektrokol se rozšíří možnost jejich výpůjčky o dalších jedenáct poboček a na začátku léta budou k dispozici už ve 34 půjčovnách. „Půjčovny kol ČD Bike se mezi zákazníky těší velké oblibě, během letních prázdnin jsou pobočky v turisticky oblíbených regionech velice vytížené. Abychom zájemcům vyšli vstříc, v nové sezoně spouštíme možnost online rezervace předem. Kola je od 23. dubna možné si zarezervovat v našem e-shopu, v průběhu května pak přibude tato možnost i v mobilní aplikaci Můj vlak. Cestující si tak na jednom místě najdou spojení do místa startu cyklovýletu, zakoupí jízdenku i zarezervují kolo,“ řekla manažerka projektu ČD Bike Jana Rotreklová. 
Kola je možné rezervovat nejdříve 60 dnů před výpůjčkou a nejpozději 24 hodin předem. Méně než 24 hodin před plánovaným časem nelze již rezervace kol online provést a zájemcům budou v půjčovně nabídnuta kola, která tam jsou v té době k dispozici. Při vyzvedávání zarezervovaných kol, koloběžek a cyklistického vybavení předkládají zákazníci přidělený kód rezervace. Kolo je možné i nadále zapůjčit přímo v půjčovně bez předchozí rezervace, ale v letním období doporučujeme kolo vždy rezervovat předem. 
Pozornost ČD věnují i vybavení půjčoven. „Dovybavujeme je elektrokoly, po kterých je velká poptávka. Z 23 půjčoven, které je loni nabízely, se během jara dostaneme už na 34 poboček, tedy polovinu z celkového počtu.“ 

Opět v Písku či Tachově
K novinkám patří i znovuotevření několika půjčoven umístěných v nově zrekonstruovaných stanicích. Konkrétně jde o stanice v Písku, v Tachově, Světlé nad Sázavou a v Aši. Půjčovny tak budou během letošní sezony, která potrvá do 31. října, otevřené v celkem v 69 stanicích. Nabízí horská, treková i krosová kola. Devatenáct půjčoven je kromě kol vybaveno koloběžkami. Po ukončení sezony zůstane otevřeno 18 poboček s celoročním provozem.
Sortiment cyklopůjčoven doplňují i cyklistické helmy a v některých půjčovnách dětská kola a cyklosedačky. V půjčovnách je možné zároveň vypůjčit i placené příslušenství (cyklistické brašny na nosič a držáky na mobilní telefon).
V roce 2023 si v půjčovnách kol ČD Bike 
zapůjčilo kolo téměř 7 000 zákazníků. Největší zájem byl už tradičně v jihočeských půjčovnách (celkem 1 267 výpůjček), v Karlovarském kraji (1 221) a Středočeském kraji (820). Nejvytíženější byly loni půjčovny v Břeclavi (800 výpůjček), v Karlových Varech dol. n. (536) a Třeboni lázních (310 ). Elektrokolo si loni půjčilo 1 447 zákazníků. 
 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

První Panter v barvách PID vyjel na linku do KralupPrvní Panter v barvách PID vyjel na linku do Kralup

3.6.2024 - Poprvé do zkušebního provozu s cestujícími vyrazil 13. května RegioPanter v barvách Pražské integrované dopravy. Konkrétně se jednalo o jednotku 640.234, jež se po malé slavnosti vydala do Kralup nad Vltavou. RegioPantery by do zimy… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika