Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

28.12.2017 – autor: REDAKCE

Ministerstvo dopravy a železniční odbory završily 4. prosince dlouhá jednání podpisem Memoranda o udržení sociálního smíru na železnici v souvislosti s řešením problematiky jízdních výhod na období let 2018 – 2019.

Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

Na tiskové konferenci, během níž bylo memorandum podepsáno, byly představeny zásady tohoto dokumentu, kdy je cílem mj. narovnat dosud existující některé podmínky, které znevýhodňují České dráhy. Jde o nový způsob řešení užití tzv. komerčních vlaků ČD držiteli jízdních výhod i nastavení situace uznávání jízdních výhod pro budoucí nabídková řízení na výkony ve veřejném zájmu. Pokyny pro držitele jízdních výhod budou vydány v nejbližších dnech, nicméně od 1. 1. 2018 se ještě nic nemění. Změna nastane, jakmile začne nová prolongace – ta nebude však „automaticky“ od Nového roku, ale datum bude teprve zveřejněno.


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 2.93

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika