Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

21.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Do rakouského Lince v neděli 11. prosince poprvé z Prahy vyjely čtyři páry expresů. Díky rekonstruovanému koridoru a několika málo zastávkám na českém území se doba jízdy na lince Ex7 zkrátila ze 4 hodin a 49 minut na 4 hodiny a 5 minut.

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Trasu mezi metropolí a Českými Budějovicemi vlaky dokonce zvládají pod dvě hodiny. Expresy se tak do Rakouska a jižních Čech dostanou rychleji než autobusy. České dráhy na palubách moderních vozů nabízí elektrické zásuvky, klimatizaci, roznášku drobného občerstvení, přepravu kol a postupné zavádění wi-fi systém pro připojení k internetu. Pár expresů (Ex 1546 a Ex 1547) je navíc pojmenován po českém houslovém virtuosovi a vodňanském rodákovi Vášovi Příhodovi. Nejen na jeho počest byl ve stejný den ve vládním salonku uspořádán koncert s mezinárodní hudební účastí.       


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Významná regionální trať projde obnovouVýznamná regionální trať projde obnovou

15.10.2019 - Během dvou let by se měla zmodernizovat více než padesátikilometrová regionální dráha z Kostelce u Jihlavy do Slavonic, kde provoz zabezpečují České dráhy především moderními motorovými vlaky Regio­Spider řady 841, případně i… »

Policisté trénovali zásah proti chuligánůmPolicisté trénovali zásah proti chuligánům

14.10.2019 - Zhruba 150 policistů pořádkových jednotek Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje cvičilo v prostorech pražského Oblastního centra údržby Střed, střediska údržby Jih ČD. »

Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednodušíSpojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

11.10.2019 - Spěšný vlak s poetickým názvem Veltlínské zelené, vedený nízkopodlažním moderním motorovým vozem řady 841 známým cestujícím jako RegioSpider, bude po dlouhých letech prvním rychlým spojením Znojma, Jihlavy a Havlíčkova Brodu,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika