Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

21.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Do rakouského Lince v neděli 11. prosince poprvé z Prahy vyjely čtyři páry expresů. Díky rekonstruovanému koridoru a několika málo zastávkám na českém území se doba jízdy na lince Ex7 zkrátila ze 4 hodin a 49 minut na 4 hodiny a 5 minut.

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Trasu mezi metropolí a Českými Budějovicemi vlaky dokonce zvládají pod dvě hodiny. Expresy se tak do Rakouska a jižních Čech dostanou rychleji než autobusy. České dráhy na palubách moderních vozů nabízí elektrické zásuvky, klimatizaci, roznášku drobného občerstvení, přepravu kol a postupné zavádění wi-fi systém pro připojení k internetu. Pár expresů (Ex 1546 a Ex 1547) je navíc pojmenován po českém houslovém virtuosovi a vodňanském rodákovi Vášovi Příhodovi. Nejen na jeho počest byl ve stejný den ve vládním salonku uspořádán koncert s mezinárodní hudební účastí.       


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spojeZ Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou… »

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s… »

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika