Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

21.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Do rakouského Lince v neděli 11. prosince poprvé z Prahy vyjely čtyři páry expresů. Díky rekonstruovanému koridoru a několika málo zastávkám na českém území se doba jízdy na lince Ex7 zkrátila ze 4 hodin a 49 minut na 4 hodiny a 5 minut.

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Trasu mezi metropolí a Českými Budějovicemi vlaky dokonce zvládají pod dvě hodiny. Expresy se tak do Rakouska a jižních Čech dostanou rychleji než autobusy. České dráhy na palubách moderních vozů nabízí elektrické zásuvky, klimatizaci, roznášku drobného občerstvení, přepravu kol a postupné zavádění wi-fi systém pro připojení k internetu. Pár expresů (Ex 1546 a Ex 1547) je navíc pojmenován po českém houslovém virtuosovi a vodňanském rodákovi Vášovi Příhodovi. Nejen na jeho počest byl ve stejný den ve vládním salonku uspořádán koncert s mezinárodní hudební účastí.       


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízduTrať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 - Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní… »

Bernina Express už jezdí i z Landquartu Bernina Express už jezdí i z Landquartu

16.7.2019 - Bernina Express Rhétských drah nově zajíždí přes Davos a Klosters i do Landquartu. První vlak, který doplnil obvyklý spoj do města Tirano, vyjel na začátku května. Trasa z Landquartu až do Itálie je o celých 45 kilometrů delší.… »

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánůmPolicisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 - Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika