Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

21.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Do rakouského Lince v neděli 11. prosince poprvé z Prahy vyjely čtyři páry expresů. Díky rekonstruovanému koridoru a několika málo zastávkám na českém území se doba jízdy na lince Ex7 zkrátila ze 4 hodin a 49 minut na 4 hodiny a 5 minut.

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Trasu mezi metropolí a Českými Budějovicemi vlaky dokonce zvládají pod dvě hodiny. Expresy se tak do Rakouska a jižních Čech dostanou rychleji než autobusy. České dráhy na palubách moderních vozů nabízí elektrické zásuvky, klimatizaci, roznášku drobného občerstvení, přepravu kol a postupné zavádění wi-fi systém pro připojení k internetu. Pár expresů (Ex 1546 a Ex 1547) je navíc pojmenován po českém houslovém virtuosovi a vodňanském rodákovi Vášovi Příhodovi. Nejen na jeho počest byl ve stejný den ve vládním salonku uspořádán koncert s mezinárodní hudební účastí.       


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu

20.3.2023 - České dráhy se připravují na zahájení výhradního provozu pod dohledem evropského vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS i v západních Čechách. V lednu začal provoz pod dohledem ETCS s elektrickými jednotkami RegioPanter řady… »

Dopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského krajeDopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského kraje

16.3.2023 - Autobusový dopravce ČD Bus vybudoval svou novou pobočku v Plzeňském kraji. Dceřiná společnost Českých drah naplňuje svůj plán rozšiřování a zajišťování náhradní autobusové dopravy v rámci celé ČR. Nová filiálka sídlí v… »

Do vlaků se vrátili i lidé s handicapemDo vlaků se vrátili i lidé s handicapem

13.3.2023 - Po zhruba dvou letech, kdy počet cestujících významně ovlivňovala pandemie COVID-19, se do našich vlaků vrátili také lidé se zdravotním handicapem. V loňském roce České dráhy uskutečnily celkem 7 296 registrovaných přeprav,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika