Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Interiér všech Pendolin čeká kompletní obnova

Interiér všech Pendolin čeká kompletní obnova

13.4.2016 – autor: REDAKCE

České dráhy plánují po více než desetiletém provozu jednotek Pendolino omlazovací kúru jejich interiéru. Jedny z nejvíce oblíbených a nejvytíženějších vlaků národního dopravce dostanou nové koberce, vymění se čalounění sedaček a objeví se v nich dětské kino.

Interiér všech Pendolin čeká kompletní obnova

„Každá ze souprav od zahájení svého provozu urazila okolo tří milionů kilometrů a dohromady přepravily osm milionů cestujících. Patří k nejoblíbenějším jednotkám a představují nejrychlejší tuzemské vlaky. Určitě je proto na místě revitalizace jejich interiéru, aby mohly i nadále poskytovat nejvyšší kvalitu služeb, pro kterou jsou určeny,“ řekl člen představenstva Českých drah odpovědný za techniku, servis a majetek František Bureš. Revitalizací interiéru po přibližně 10 až 15 letech provozu procházejí i rychlovlaky v zahraničí, například v Německu nebo ve Francii.

Nové čalounění sedaček i koberce

Přečalouněním projdou sedačky. V první třídě bude použita pravá kůže v souladu se současným trendem u evropských rychlovlaků. Podlahy v oddílech pokryjí koberce. Ty například ve 2. třídě dosud nebyly. Cestující s malými dětmi přivítají zřízení dětského kina podobného, jaké je v rychlovlacích railjet. Nejvýznamnější novinkou se ale stane instalace GSM opakovačů pro zlepšení hlasových služeb telefonních operátorů uvnitř vlaku.

Mezi další vylepšení Pendolin patří inovovaný audiovizuální informační systém s dosazením monitorů LCD v oddílech cestujících. Zásuvky pro napájení drobné elektroniky jako jsou notebooky, mobilní telefony nebo tablety, budou doplněny o konektory typu USB. Změna je plánovaná také u osvětlení, kde dojde k náhradě zářivek LED technologií s možností lepší regulace jeho intenzity. Velkou revitalizací projde také bistrovůz včetně rozsáhlejší výměny gastronomické technologie.  

Redesign interiéru všech sedmi jednotek Pendolina by se měl uskutečnit v letech 2017 až 2018 a České dráhy do modernizace investují přibližně 168 mil. Kč.


Průměrné hodnocení (30 hlasů): 4.37

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika