Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

8.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

O čtvrtém železničním balíčku a dalším směřování a strategii organizace, hovořili v posledních dnech v Bruselu členové Společenství evropských železnic (CER). Zároveň vyjádřili přání, aby implementace klíčového materiálu probíhala korektně a členské státy plně využívaly možnosti, které jim tato norma dává. Delegaci skupiny ČD vedl na výroční akci předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

Kromě zasedání řídícího výboru a valného shromáždění uspořádal CER společně s evropskou organizací železničního průmyslu UNIFE slavnostní shromáždění u příležitosti 10. výročí udílení cen za zásluhy o rozvoj železniční dopravy v Evropě Railway Awards. Při této příležitosti vystoupili s projevy místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič, nově zvolená předsedkyně Výboru pro dopravu a turistiku Evropského parlamentu Karima Delli, ministr dopravy Malty Joe Mizzi, výkonný ředitel CER Libor Lochman a prezident UNIFE Philippe Citroen.

Valné shromáždění CER vzalo na vědomí resignaci Rüdigera Grubeho z pozice CEO Deutsche Bahn a řešilo jeho náhradu v čele CER. Vedením této nejvlivnější železniční organizace byl pověřen Crister Fritzson ze švédské ASTOC s tím, že v druhé polovině roku se uskuteční volba nového předsedy.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika