Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlasujte v soutěži o titul Nejkrásnější nádraží ČR

Hlasujte v soutěži o titul Nejkrásnější nádraží ČR

19.9.2019

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR vstoupila do třináctého ročníku. Představuje dobré příklady v péči o prostředí železničních stanic a zastávek – budov, ostatních stavebních objektů i jejich okolí. Jejím smyslem je zlepšit stav našich nádraží, pochválit za vzornou péči a květinovou výzdobu.

Hlasujte v soutěži o titul Nejkrásnější nádraží ČR

Organizátoři prostřednictvím soutěže motivují obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí, aby se odpovědně starali o svěřené majetky. Nejkrásnějším nádražím roku 2018 se staly Blíževedly v Libereckém kraji s celkovým počtem 7 356 platných hlasů. Převzaly štafetu od stanice Doksy. Stříbro získaly Litoměřice horní nádraží se 6392 hlasy a bronz Meziměstí s 862 hlasy.

Letos bylo navrženo 66 krásných nádraží a zastávek. Finalisty volili zástupci spolupracujících organizací. Do finále postoupily Božejovice, Kouty nad Desnou, Čeladná, Kynšperk nad Ohří, Čelákovice, Rozsochy, Frýdlant nad Ostravicí, Slezské Rudoltice, Harrachov a Železná Ruda-Alžbětín. Do hlasování se může zapojit každý. Hlasujte do 10. října na adrese www.nejnadrazi.cz nebo písemně prostřednictvím hlasovacích archů zaslaných na adresu Asociace Entente Florale CZ – Souznění, o.s., V pevnosti 159/5b, 128 00 Praha 2. Deset vylosovaných hlasujících čekají vstupenky do Království železnic a další ceny od partnerů soutěže. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v Senátu 12. listopadu.

Partneři projektu jsou Senát ČR, Fakulta dopravní ČVUT v Praze, Správa železniční dopravní cesty, Posázavský Pacifik, Království železnic, KŽC doprava, Propamátky, Turistika CZ, Týdeník Naše Rodina, Český rozhlas Region, České dráhy, Mikroregion Konstantinolázeňsko a Plzeňská dráha.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika