Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Havířovští mohou využívat novou zastávku

Havířovští mohou využívat novou zastávku

22.11.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční zastávka Havířov střed nedaleko obchodní zóny a městské nemocnice začala v pondělí 16. října sloužit cestujícím. Na zbrusu nové zastávce zastavují všechny regionální a spěšné vlaky národního dopravce České dráhy linek S1 a R1, které zabezpečují dopravu mezi Opavou, Ostravou, Havířovem a Českým Těšínem.

Havířovští mohou využívat novou zastávku

Využívá ji denně několik stovek pasažérů, kteří míří nejen do přilehlé oblíbené havířovské nákupní a obchodní zóny, ale i do tamní nemocnice, která je vzdálena od zastávky asi deset minut pěší chůze. Cestujícím slouží dvě vysoká nástupiště, což umožňuje pohodlný a bezproblémový nástup do elektrických jednotek linek S a R. Před nepřízní počasí zákazníky ČD chrání nové přístřešky s lavičkami a železniční zastávka má navíc bezbariérový přístup, nové osvětlení, rozhlasový informační systém a nechybí na ní ani bezpečnostní kamerový systém. Součástí stavby byly rovněž úpravy železničního svršku a spodku, trakčního vedení a traťového zabezpečovacího zařízení.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika