Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Generální ředitel se v Paříži sešel se svým slovenským protějškem

Generální ředitel se v Paříži sešel se svým slovenským protějškem

11.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek se zúčastnil pařížského zasedání statutárních orgánů UIC. Při té příležitosti se sešel s Filipem Hlubockým, generálním ředitelem Železniční společnosti Slovensko (ZSSK). Ve francouzské metropoli jednali minulý týden.

Generální ředitel se sešel se svým slovenským protějškem

Při příležitosti zasedání statutárních orgánů UIC (Valné shromáždění a Regionální shromáždění pro Evropu) se k dvoustranným rozhovorům sešli předseda představenstva a generální řeidtel Českých drah Pavel Krtek a jeho protějšek ze ZSSK Filip Hlubocký. Mezi diskutovanými tématy byla vzájemná koordinace v rámci mezinárodních organizací, tedy poziční dokumenty CER k aktuálním návrhům evropské legislativy nebo podpora nově vytvořenému pracovnímu orgánu UIC Passenger Forum. „Probrali jsme aktuální vzájemní obchodní vztahy - především strategie poskytovaných služeb na rameni Praha - Bratislava – Budapešť,“ upřesnil Pavel Krtek.

Spolupracují na přípravě pozice

Jak jsme již informovali, při velkém zasedání v Paříži byla potvrzena úzká součinnost s UIC (Mezinárodní unie železnic) a CER (Společenství evropských železnic a infrastrukturních společností), kde Krtek působí v řídícím výboru. Zároveň byl prezident CER, Švéd Crister Fritzson, zvolen do výkonné rady UIC.

Sám Krtek se v rámci aktivit CER podílí na přípravě pozice železničního společenství k Silničnímu balíčku Evropské komise. Úkolem českého zastoupení je spolupracovat na přípravě pozice UIC vůči němu. Cílem je srovnat podmínky pro silnici a železnici, aby nebyla například kamionová doprava zvýhodněna vůči ekologické vlakové dopravě. To je podle Pavla Krtka důležité téma i pro Českou republiku, kde nákladní dopravci platí poplatky za použití dopravní cesty, "ekologickou daň" a podobně, čímž se snižuje jejich konkurenceschopnost vůči kamionům.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2.75

Další články této rubriky

České dráhy bojují s útoky sprejerůČeské dráhy bojují s útoky sprejerů

28.9.2022 - Za prvních sedm měsíců tohoto roku evidují České dráhy více než 225 případů graffiti na svých vozidlech. Škoda vzniklá v souvislosti s jejich odstraňováním převýšila tři miliony korun. K nejvíce útokům vandalů dochází v… »

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die LänderbahnLiberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 - Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná… »

Lanovku na Ještěd převezme od Českých drah město LiberecLanovku na Ještěd převezme od Českých drah město Liberec

25.9.2022 - Liberec převezme od Českých drah lanovku na Ještěd a zajistí její obnovu. Rozhodnutí získat areál padlo na setkání členů strategické skupiny, které v závěru srpna jednalo o její další budoucnosti. Lanová dráha je od tragické… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika