Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

23.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a společnost Oberpfalzbahn vypravily v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně speciální happeningový vlak. Motorová jednotka Alstom Coradia Lint německého dopravce vyrazila z Chebu přes lázeňské město až do německého Hofu a zpět.

Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Na palubě se kromě všech milovníků literatury objevili i významní tuzemští autoři, jmenujme například spisovatele Vladimíra Párala nebo básnířku Alenku Vávrovou. Kromě podpisů osobností si mohli cestující odnést příjemný zážitek z poslechu úryvků řady autorů nejen z Čech, ale i Německa. O hudební doprovod se postarali kytarista Jiří Dědeček, harfistka Zbyňka Šolcová nebo duo Good Time. V Hofu pak účastníci jízdy navštívili tamní knihovnu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu

20.3.2023 - České dráhy se připravují na zahájení výhradního provozu pod dohledem evropského vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS i v západních Čechách. V lednu začal provoz pod dohledem ETCS s elektrickými jednotkami RegioPanter řady… »

Dopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského krajeDopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského kraje

16.3.2023 - Autobusový dopravce ČD Bus vybudoval svou novou pobočku v Plzeňském kraji. Dceřiná společnost Českých drah naplňuje svůj plán rozšiřování a zajišťování náhradní autobusové dopravy v rámci celé ČR. Nová filiálka sídlí v… »

Do vlaků se vrátili i lidé s handicapemDo vlaků se vrátili i lidé s handicapem

13.3.2023 - Po zhruba dvou letech, kdy počet cestujících významně ovlivňovala pandemie COVID-19, se do našich vlaků vrátili také lidé se zdravotním handicapem. V loňském roce České dráhy uskutečnily celkem 7 296 registrovaných přeprav,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika