Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

23.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a společnost Oberpfalzbahn vypravily v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně speciální happeningový vlak. Motorová jednotka Alstom Coradia Lint německého dopravce vyrazila z Chebu přes lázeňské město až do německého Hofu a zpět.

Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Na palubě se kromě všech milovníků literatury objevili i významní tuzemští autoři, jmenujme například spisovatele Vladimíra Párala nebo básnířku Alenku Vávrovou. Kromě podpisů osobností si mohli cestující odnést příjemný zážitek z poslechu úryvků řady autorů nejen z Čech, ale i Německa. O hudební doprovod se postarali kytarista Jiří Dědeček, harfistka Zbyňka Šolcová nebo duo Good Time. V Hofu pak účastníci jízdy navštívili tamní knihovnu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Fotogalerie

Další články této rubriky

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízduTrať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 - Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní… »

Bernina Express už jezdí i z Landquartu Bernina Express už jezdí i z Landquartu

16.7.2019 - Bernina Express Rhétských drah nově zajíždí přes Davos a Klosters i do Landquartu. První vlak, který doplnil obvyklý spoj do města Tirano, vyjel na začátku května. Trasa z Landquartu až do Itálie je o celých 45 kilometrů delší.… »

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánůmPolicisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 - Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika