Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

23.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a společnost Oberpfalzbahn vypravily v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně speciální happeningový vlak. Motorová jednotka Alstom Coradia Lint německého dopravce vyrazila z Chebu přes lázeňské město až do německého Hofu a zpět.

Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Na palubě se kromě všech milovníků literatury objevili i významní tuzemští autoři, jmenujme například spisovatele Vladimíra Párala nebo básnířku Alenku Vávrovou. Kromě podpisů osobností si mohli cestující odnést příjemný zážitek z poslechu úryvků řady autorů nejen z Čech, ale i Německa. O hudební doprovod se postarali kytarista Jiří Dědeček, harfistka Zbyňka Šolcová nebo duo Good Time. V Hofu pak účastníci jízdy navštívili tamní knihovnu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Fotogalerie

Další články této rubriky

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spojeZ Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou… »

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s… »

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika