Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Šlechtična se stala perlou volštýnské paroparády

Fotogalerie: Šlechtična se stala perlou volštýnské paroparády

25.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Polský Volštýn opět hostil přehlídku parních lokomotiv. Na ni se letos vypravil i jedenáctičlenný tým strojvedoucích, mechaniků a topičů z děčínského depa v čele se svou parní lokomotivou 475.179. A troufneme si tvrdit, že ve srovnání s parničkami z Polska anebo Německa dostála Šlechtična svému jménu. Byla nejnablýskanější a snad i nejhonosnější.

Fotogalerie: Šlechtična se stala perlou volštýnské paroparády

Parní skvost putoval k našim severním sousedům zhruba třicet hodin. „Vlastní silou jsme jeli přes Turnov a Liberec do Zawidówa. Tam si nás zapřáhla dieselová lokomotiva polských partnerů,“ popsal část cesty strojmistr děčínské provozní jednotky DKV Praha a člen výpravy David Morc. „Dále jsme cestovali přes Wroclaw, kde nás zařadili do konvoje dvou polských lokomotiv a jejich doprovodných vozů,“ doplnil Morc s tím, že českou soupravu tvořila lokomotiva a starší lůžkový vůz řady WLAB včetně dílny a hygienického zázemí.

Únava však na zástupcích Českých drah znát nebyla. Šlechtičnu ve stínu zdejší historické rotundy náležitě prohnali. Při samostatném defilé navíc sklidila jeden z největších aplausů a za svou jedinečnou vizáž a dobrou technickou kondici sklidila snad nejhlasitější potlesk. Perlou byla i při divácky atraktivním spřažení všech strojů a několika průjezdů pod černobílým mrakem kouře. Kromě polských parniček jí sekundovala i německá kolegyně 18 201, tedy v současné době nejrychlejší provozuschopná parní lokomotiva na světě.

Přehlídku parniček v různých formacích si nenechalo o posledním dubnovém víkendu ujít zhruba šest tisíc návštěvníků. O organizaci akce na břehu Berzyňského jezera se postaraly Depo parních lokomotiv Volštýn, kulturní sekce Velkopolského vojvodství město Volštýn.


Průměrné hodnocení (16 hlasů): 4.25

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika