Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / FOTOGALERIE: Oslavy v Lužné přilákaly tisíce lidí

FOTOGALERIE: Oslavy v Lužné přilákaly tisíce lidí

7.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK Foto: MICHAL MÁLEK, VÁCLAV RUBEŠ, JOSEF HOLEK, PETR KŘÍČEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka oslavilo dvacáté výročí velkolepou akcí. Ta byla zároveň i Dnem železnice. O víkendu 20. až 21. září se zde představila čerstvě zrekonstruovaná parní lokomotiva 414.096 anebo historický parní vůz Komarek.

Fotogalerie: Oslavy v Lužné přilákaly tisíce lidí

Zavzpomínat na železniční historii přišlo zhruba šest tisíc lidí. Areál muzea a přilehlého nádraží byl rozdělen, jak je na Dnech železnice zvykem, do tří světů: historie, změny a zábavy. A zatímco ve světě historie při několika přehlídkách defilovala vozidla píšící dějiny české železnice, ve světě změny byl k vidění modernizovaný vůz řady ARmpee a nákladní Habbillns od ČD Cargo, či nová posunovací lokomotiva ČD řady 794 s názvem EffiShunter 300. Svět zábavy pak patřil dětem. Oslavy, rozdělené do dvou dnů, na točně zakončily noční show. Pokaždé si ji přišly prohlédnout stovky milovníků stříbrných stužek.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika