Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Děti si opět užily Mikulášské vlaky

Fotogalerie: Děti si opět užily Mikulášské vlaky

16.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK, JOSEF HOLEK

Tradiční Mikulášský vlak na Letohradsku byl v sobotu 3. prosince opět zdrojem radosti nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Vlak vezl sedm vozů, v nichž cestovalo na šest stovek malých i velkých pasažérů, a vedla jej parní lokomotiva 423.009 zvaná Líza. Další speciální vlaky vyrazily i do okolí Prahy a na Křivoklát.

Fotogalerie: Nejen děti si opět užily Mikulášské vlaky

Mezi Letohradem a Lichkovem jí pomáhal soupravu tlačit a zároveň vytápět Peršing 163.234. Na zbývajícím úseku z Lichkova do Dolní Lipky, která byla zasypaná sněhem, si už parní stroj musel poradit sám. Letohradský Mikulášský vlak přišel se starostou města Petrem Fialou a členem představenstva ČD Michalem Štěpánem vypravit Petr Buryška, duchovní otec této akce. Mikulášské jízdy potěšily také zájemce v okolí Prahy. O víkendu vyjížděl ze smíchovského nádraží Cyklohráček a historický vlak tažený parní lokomotivou Šlechtičnou. V obou soupravách cestovala mikulášská družina.

O své pak nepřišli ani Plzeňští. Zdejší Regionální obchodní centrum ČD vypravilo z krajské metropole speciální vlak na Křivoklát. Do čela soupravy složené především z vozů řad Bdt se postavil Brejlovec 754.015. Zážitkovou jízdu, při níž nechyběla ani mikulášská nadílka, si nenechaly ujít více než čtyři stovky cestujících.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu

20.3.2023 - České dráhy se připravují na zahájení výhradního provozu pod dohledem evropského vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS i v západních Čechách. V lednu začal provoz pod dohledem ETCS s elektrickými jednotkami RegioPanter řady… »

Dopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského krajeDopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského kraje

16.3.2023 - Autobusový dopravce ČD Bus vybudoval svou novou pobočku v Plzeňském kraji. Dceřiná společnost Českých drah naplňuje svůj plán rozšiřování a zajišťování náhradní autobusové dopravy v rámci celé ČR. Nová filiálka sídlí v… »

Do vlaků se vrátili i lidé s handicapemDo vlaků se vrátili i lidé s handicapem

13.3.2023 - Po zhruba dvou letech, kdy počet cestujících významně ovlivňovala pandemie COVID-19, se do našich vlaků vrátili také lidé se zdravotním handicapem. V loňském roce České dráhy uskutečnily celkem 7 296 registrovaných přeprav,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika