Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

27.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Tragicky skončila srážka vlaku s autobusem na pražském Chodově. Nehoda si vyžádala přes pět desítek mrtvých a řadu zraněných. Na místo vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně speciální velkokapacitní sanity. Naštěstí vše bylo jen jako, záchranáři a železničáři trénovali koordinaci jednotlivých činnosti v případě nehody s velkým počtem zraněných.

Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

Aprílové počasí střídá déšť a slunce, ale na pražském Chodově funguje běžný provoz vlaků i autobusů. Je úterý 18. dubna, hodinky ukazují jen pár minut po jedenácté hodině dopolední a k železničnímu přejezdu nedaleko DKV Praha, provozní jednotky Praha-Jih, se blíží autobus MHD. Výstražná červená světla neblikají, šofér se rozhlíží na obě strany a pomalu se rozjede. Náhle a na nejhorším možném místě mu zhasne motor. Šofér se snaží nastartovat. Marně. Červená světla se rozblikají, závory padají k zemi, v autobuse vzniká panika, cestující se chtějí za každou cenu dostat ven. K přejezdu se blíží osobní vlak.

Chcete-li si přečíst celý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat na Balikova@gr.cd.cz.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správyČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správy

27.5.2024 - Dceřiná společnost ČD - Telematika oslavila v dubnu 30 let fungování. Do budoucna se chce soustředit na tradiční oblasti technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby. Cílem však také je rozšíření portfolia poskytovaných… »

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopuKola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 - Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu… »

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika