Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

27.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Tragicky skončila srážka vlaku s autobusem na pražském Chodově. Nehoda si vyžádala přes pět desítek mrtvých a řadu zraněných. Na místo vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně speciální velkokapacitní sanity. Naštěstí vše bylo jen jako, záchranáři a železničáři trénovali koordinaci jednotlivých činnosti v případě nehody s velkým počtem zraněných.

Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

Aprílové počasí střídá déšť a slunce, ale na pražském Chodově funguje běžný provoz vlaků i autobusů. Je úterý 18. dubna, hodinky ukazují jen pár minut po jedenácté hodině dopolední a k železničnímu přejezdu nedaleko DKV Praha, provozní jednotky Praha-Jih, se blíží autobus MHD. Výstražná červená světla neblikají, šofér se rozhlíží na obě strany a pomalu se rozjede. Náhle a na nejhorším možném místě mu zhasne motor. Šofér se snaží nastartovat. Marně. Červená světla se rozblikají, závory padají k zemi, v autobuse vzniká panika, cestující se chtějí za každou cenu dostat ven. K přejezdu se blíží osobní vlak.

Chcete-li si přečíst celý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat na Balikova@gr.cd.cz.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Fotogalerie

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika