Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fenomén Laminátek připomínají modely v Domě vláčků

Fenomén Laminátek připomínají modely v Domě vláčků

27.12.2016 – autor: REDAKCE

Legenda mezi elektrickými lokomotivami, Laminátka, se dočkala zvěčnění do podoby malosériového modelu.

Fenomén Laminátek připomínají modely v Domě vláčku

Jedinečnou možnost pokochat se krásou těchto strojů převedených do měřítka 1:87 mají zájemci v Domě vláčků na pražských Petřinách.  Vystaveny jsou v rámci cyklu „Legendy na kolejích“ na jednom z kolejišť hned tři makety Laminátek ve velikosti H0. Zpracovány jsou opravdu věrně a do všech podrobností. Každá z nich navíc nese odlišný nátěr, který charakterizuje jednotlivé etapy jejich provozního nasazení. První univerzální střídavá lokomotiva S 489.0001 podle návrhu designéra Otakara Diblíka byla dokončena na jaře 1966 a poté předána do zkušebního provozu. Ještě téhož roku byla zahájena sériová výroba. Celkem bylo v letech 1966/67 vyrobeno 110 kusů těchto nestárnoucích strojů. Jako materiál pro výrobu skříní byl použit sklolaminát, díky čemuž získala lokomotiva atraktivní design a přezdívku Laminátka. Není divu, že jsou tyto stroje i po 60 letech provozu stále populární, a to i mezi modeláři, byť k masové produkci zatím nedošlo.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.92

Další články této rubriky

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spojeZ Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou… »

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s… »

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika