Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / DVI měl loni opět napilno

DVI měl loni opět napilno

19.1.2023

Druhá polovina uplynulého roku byla v Dopravním vzdělávacím institutu (DVI) plná aktivit. DVI například připravil školení v oblasti soft skills. Své měkké dovednosti v něm rozvíjeli zaměstnanci VUZ nebo DPOV. Ve spolupráci s ČD Cargo DVI dokončil kurz pro strojvedoucí dopravce DB Cargo AG.

DVI měl loni opět napilno

Letní měsíce bývají pro vzdělávací instituce prázdninové stejně jako ve školách. Ani dceřiná společnost Českých drah DVI není výjimkou. Klidnější prázdninový režim jsme však využili ke vzdělávání našich lektorů. Lektoři měli možnost rozvíjet své prezentační dovednosti a IT znalosti. Mimo jiné absolvovali kurz Interakce s účastníkem a práce s hlasem.
V září jsme pro naše partnery ze Skupiny ČD a další klienty uspořádali akci na Modřanské vinici. Potěšilo nás, že jsme se po více než dvou letech s některými potkali osobně a mohli jsme tak prohloubit obchodní spolupráci. 
Za jednu z významných aktivit tohoto období též považujeme jedinečný průzkum mezi strojvedoucími, který uskutečnilo ministerstvo dopravy v koordinaci s Drážním úřadem a společností Ipsos. Šetření se zúčastnilo značné množství oslovených respondentů a jsme rádi, že DVI se mohlo na přípravě dotazníku podílet.
Na začátku října se Bezpečnostní poradci DVI zúčastnili semináře Kontejnerové terminály a multimodální přeprava nebezpečných věcí. Součástí byla i odborná exkurze v areálu Českých přístavů.
V druhé polovině října jsme se na základě pozvání od prezidenta Sdružení držitelů a provozovatelů železničních vozů Pavla Škarabely zúčastnili semináře SPV. Akce se konala za hojné účasti zástupců firem v hotelu STEP v Praze. Mezi body programu byly novinky v oblasti legislativy Zákona o dráhách, indikátory nekorektnosti jízdy na síti SŽ a další zajímavá témata. 

Účast na konferenci VUZ
Začátkem listopadu se v Bratislavě odehrála historicky první Česko-slovenská železniční konference zástupců dopravních institucí České a Slovenské republiky se špičkovými odborníky z oboru. Pořadatelem byl VUZ Slovakia a Výzkumný Ústav Železniční. Za DVI vystoupil člen představenstva Aleš Vodák s aktuálním příspěvkem o zkušenostech s provozováním simulátorů a důležitostí školení pro strojvedoucí, která jsou klíčovým prvkem pro zvýšení bezpečnosti provozu na železnici.
Spolupráce s obchodními partnery pokračovala i na západ od našich hranic. V části teoretické jsme ve spolupráci s ČD Cargo úspěšně dokončili kurz pro strojvedoucí společnosti DB Cargo AG a navázali kontakty v Bavorsku, a to se společností DB Regio Hof AG, která by měla zahájit činnost v rámci příhraniční osobní dopravy v oblasti Karlovarského kraje. 
Celý podzim jsme intenzivně školili i v oblasti soft skills. Své měkké dovednosti rozvíjeli zaměstnanci Výzkumného Ústavu Železničního nebo DPOV. Pro Oltis Group jsme připravili v letošním roce již třetí development centrum. Na základě jejich rozvojových potřeb proběhly tři kurzy zaměřené zejména na komunikaci.
Nezapomněli jsme ani na akce pro dobrou věc. Naši zaměstnanci se zúčastnili akce Teribear hýbe Prahou a podpořili nadaci Terezy Maxové. Před Vánoci jsme se již tradičně zapojili do sbírky, kterou pořádá Nadační fond ČRo a z nás se tak opět stala Ježíškova vnoučata. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika