Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / DVI drží krok s dobou

DVI drží krok s dobou

26.12.2023

Dceřiná společnost Českých drah, Dopravní vzdělávací institut (DVI), si dobře uvědomuje, že jako vzdělávací instituce musí pečlivě sledovat změny a výzvy, které s sebou přináší moderní doba. V současnosti, kdy na trh práce nastupuje nová generace, kterou motivují jiné faktory než jejich rodiče, je nutné změnit pohled nejen na systém práce, ale i na vzdělávání tak, aby bylo pro mladé lidi zajímavé a perspektivní.

DVI drží krok s dobou

DVI k této skutečnosti přistupuje aktivně, a protože ví, že klíčem k úspěchu je především spolupráce v rámci týmu, na počátku tohoto roku institut připravil strategický workshop pro střední a top management, kde byly stěžejní otázky inovací v dalším směřování společnosti diskutovány ve fóru a rozpracovány do priorit.

Otevřenost a komunikace
Podpora, otevřená komunikace, prostředí důvěry a vzájemného respektu vedou k tomu, že zaměstnanci vnímají důležitost týmové práce a také cítí, že jejich působení má skutečný vliv na úspěšné směřování společnosti. Podle předsedkyně představenstva DVI Radky Drápelové je posilování firemní kultury zásadním aspektem, na kterém společnost staví a chce ho i nadále posilovat. Jejím cílem je, aby každý zaměstnanec věděl, že má možnost kdykoliv sdělit své připomínky, náměty a stížnosti managementu společnosti a může si být jist, že se tomu management bude věnovat.

Personální zdroje
Otázka personálních zdrojů je samozřejmě aktuální i pro DVI. Také DVI musí čelit situaci „přetahování“ kvalifikovaných lidí na trhu práce, mnohdy i v rámci Skupiny ČD, což může mít vliv na schopnost konkurovat finančním ohodnocením zaměstnanců. Proto se společnost rozhodla ještě více se zaměřit na podporu stávajícího týmu a posílit řady i o nové mladé talenty, které mohou do společnosti přinést svěží pohled. DVI umožňuje i brigádnickou formu spolupráce pro studenty, a to navzdory legislativním překážkám, které jsou nově v oblasti dohod mimo pracovní poměry. Radka Drápelová se domnívá, že tato praxe umožní mladým lidem získat cenné zkušenosti a společnost tím získá v budoucnu kvalifikovaného pracovníka. Od příštího roku chce DVI nově zavést ve firmě komplexní systém rozvoje zaměstnanců, jehož částí budou hodnotící rozhovory. Každý zaměstnanec bude mít možnost obdržet zpětnou vazbu na svou práci a pro vedení společnosti to bude další z cest, jak získat podněty ke zlepšování.

Nové formy výuky
V rámci často nelítostné konkurence je důvěra zákazníků klíčovým prvkem úspěchu a DVI proto neustále pracuje na udržení vysokých standardů, byť to není vždy zcela jednoduché. Společnost sleduje nové trendy a věnuje se i atraktivním formám výuky. Dynamická povaha vzdělávání si vyžaduje pružnost a schopnost adaptovat se na nové metody a technologie. Institut hledá nové cesty, jak zajistit, aby nabídka vzdělávacích programů byla moderní a odpovídala potřebám trhu. Zároveň je DVI otevřen reagovat na poptávku a odezvu na své produkty. 
 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika