Železničář / Hlavní zprávy / Dotace přispěly na opravu historického vozu a tendru
Dotace přispěly na opravu historického vozu a tendru
13.3.2018 – autor: REDAKCE
České dráhy obdržely v roce 2017 dotaci z dotačního programu Ministerstva dopravy ČR „Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel“.

V rámci tohoto programu byl ve společnosti 4RAIL opraven historický osobní vůz 55 54 29-24 002-4 původního označení Bai 4-3819 s dotačním přispěním 612 000 Kč, což představuje 27 % celkové částky, a u firmy BEVA invest tendr 412.365 k parní lokomotivě 414.096 s dotačním přispěním 259 000 Kč, tedy 29 % sumy. Na nově opravená historická vozidla se mohou těšit cestující již od této sezony. Letos nově zprovozněná lokomotiva 414.096 s tendrem 412.365 bude jistě tahákem ČD Muzea v Lužné u Rakovníka i historických vlaků v jeho okolí. Vůz Bai 4-3819 bude navíc nasazován také na historické vlaky vypravované z hlavního města.
Další články této rubriky
Na Královéhradecku přibývá na regionálních spojích moderních vozidel
27.4.2025 - Cestující na Královéhradecku se na železnici mohou těšit na další nová vozidla. České dráhy v rámci pokračující modernizace vozidlového parku v regionu na podzim nasadí do provozu další desítku motorových jednotek RegioFox. Už… »
24.4.2025 - Díky pokračující modernizaci vozidlového parku ČD z tuzemských kolejí pomalu mizí nejstarší vozy, které jsou postupně nahrazovány novými jednotkami. Týká se to i vagonů 2. třídy původně s koženkovými sedadly, nyní nesoucí… »
Na Olomoucku a Zlínsku jezdí moderní jednotky
20.4.2025 - Nové moderní jednotky RegioPanter se na Moravě rychle zabydlely. České dráhy v Olomouckém kraji nyní provozují tři desítky těchto souprav, dalších pět jezdí od konce loňského roku ve Zlínském kraji. Díky jejich nasazení se ve… »