Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dotace přispěly k opravě historického vozu

Dotace přispěly k opravě historického vozu

1.3.2017 – autor: PETR SLONEK

Z dotačního programu Ministerstva dopravy ČR číslo 127 64 s názvem Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel získal národní dopravce v roce 2016 dotaci ve výši 602 tisíc korun.

Dotace přispěly k opravě historického vozu

V rámci tohoto programu byl ve společnosti Krnovské opravny a strojírny opraven historický osobní vůz 55 54 24-21 229-1 původního označení Ce 3-3152. Na nově zrekonstruovaný vagon se mohou těšit cestující již od této sezony, kdy se s ním setkají na nostalgických vlacích nejen v okolí Brna, ale také v celém Jihomoravském kraji. Postupně se tak zvyšuje kultura cestování i ve vlakových spojích, které České dráhy provozují pod názvem ČD Nostalgie.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika