Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dotace přispěly k opravě historického vozu

Dotace přispěly k opravě historického vozu

1.3.2017 – autor: PETR SLONEK

Z dotačního programu Ministerstva dopravy ČR číslo 127 64 s názvem Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel získal národní dopravce v roce 2016 dotaci ve výši 602 tisíc korun.

Dotace přispěly k opravě historického vozu

V rámci tohoto programu byl ve společnosti Krnovské opravny a strojírny opraven historický osobní vůz 55 54 24-21 229-1 původního označení Ce 3-3152. Na nově zrekonstruovaný vagon se mohou těšit cestující již od této sezony, kdy se s ním setkají na nostalgických vlacích nejen v okolí Brna, ale také v celém Jihomoravském kraji. Postupně se tak zvyšuje kultura cestování i ve vlakových spojích, které České dráhy provozují pod názvem ČD Nostalgie.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika