Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

10.2.2023

Nejméně dvacet používaných osobních vozů by mělo posílit do konce kalendářního roku dálkové spoje. České dráhy vypsaly výběrové řízení na multifunkční vozy konstruované pro rychlost 200 km/h.

Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

Kapacita vozů má být nejméně 66 míst k sezení a alespoň pět z těchto vozů musí vyhovovat parametrům stanoveným pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace. S výjimkou vagonů určených právě pro přepravu těchto cestujících se musí jednat o jednu typovou řadu vozidel. Vozy by měly být klimatizované, vybavené audiovizuálním informačním systémem a vakuovými toaletami. Termín dodání vozů je nejpozději 30. listopadu letošního roku a prakticky hned po převzetí by měly být schopné okamžitého nasazení do provozu. Cena zakázky by neměla přesáhnout 200 milionů korun. Počítá se s tím, že půjde o vozy, které nebyly vyrobeny před rokem 1980 a zároveň prošly modernizací po roce 1995.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika