Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

10.2.2023

Nejméně dvacet používaných osobních vozů by mělo posílit do konce kalendářního roku dálkové spoje. České dráhy vypsaly výběrové řízení na multifunkční vozy konstruované pro rychlost 200 km/h.

Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

Kapacita vozů má být nejméně 66 míst k sezení a alespoň pět z těchto vozů musí vyhovovat parametrům stanoveným pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace. S výjimkou vagonů určených právě pro přepravu těchto cestujících se musí jednat o jednu typovou řadu vozidel. Vozy by měly být klimatizované, vybavené audiovizuálním informačním systémem a vakuovými toaletami. Termín dodání vozů je nejpozději 30. listopadu letošního roku a prakticky hned po převzetí by měly být schopné okamžitého nasazení do provozu. Cena zakázky by neměla přesáhnout 200 milionů korun. Počítá se s tím, že půjde o vozy, které nebyly vyrobeny před rokem 1980 a zároveň prošly modernizací po roce 1995.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika