Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravce hostil setkání dispečerů

Dopravce hostil setkání dispečerů

13.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Zástupci dispečinků partnerských dopravců Českých drah se počátkem listopadu setkali v Praze. Jde o pravidelnou schůzku, kde jednou za rok vedoucí dispečinků národních dopravců osobně rokují o společných problémech.

Dopravce hostil setkání dispečerů

Tradičně jsou zastoupeni kolegové ze společnosti Deutsche Bahn, PKP- Intercity, ÖBB, či dopravce MÁV-START. Během dvoudenního setkání se dispečeři zabývali i důvody zpoždění mezinárodních spojů. Informovali se o novinkách v jízdním řádu 2017 a stanovili si pravidla spolupráce vzhledem k novinkám. Jde například o čekací doby mezinárodních vlaků, různá opatření při zpoždění, přepravy správkových vozů a změny ve výměně informací na jednotlivých linkách mezinárodních vlaků. Dalším tématem byla spolupráce na poli výměny informací pro cestující o mimořádnostech v mezinárodní přepravě.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika