Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravce hostil setkání dispečerů

Dopravce hostil setkání dispečerů

13.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Zástupci dispečinků partnerských dopravců Českých drah se počátkem listopadu setkali v Praze. Jde o pravidelnou schůzku, kde jednou za rok vedoucí dispečinků národních dopravců osobně rokují o společných problémech.

Dopravce hostil setkání dispečerů

Tradičně jsou zastoupeni kolegové ze společnosti Deutsche Bahn, PKP- Intercity, ÖBB, či dopravce MÁV-START. Během dvoudenního setkání se dispečeři zabývali i důvody zpoždění mezinárodních spojů. Informovali se o novinkách v jízdním řádu 2017 a stanovili si pravidla spolupráce vzhledem k novinkám. Jde například o čekací doby mezinárodních vlaků, různá opatření při zpoždění, přepravy správkových vozů a změny ve výměně informací na jednotlivých linkách mezinárodních vlaků. Dalším tématem byla spolupráce na poli výměny informací pro cestující o mimořádnostech v mezinárodní přepravě.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu

20.3.2023 - České dráhy se připravují na zahájení výhradního provozu pod dohledem evropského vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS i v západních Čechách. V lednu začal provoz pod dohledem ETCS s elektrickými jednotkami RegioPanter řady… »

Dopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského krajeDopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského kraje

16.3.2023 - Autobusový dopravce ČD Bus vybudoval svou novou pobočku v Plzeňském kraji. Dceřiná společnost Českých drah naplňuje svůj plán rozšiřování a zajišťování náhradní autobusové dopravy v rámci celé ČR. Nová filiálka sídlí v… »

Do vlaků se vrátili i lidé s handicapemDo vlaků se vrátili i lidé s handicapem

13.3.2023 - Po zhruba dvou letech, kdy počet cestujících významně ovlivňovala pandemie COVID-19, se do našich vlaků vrátili také lidé se zdravotním handicapem. V loňském roce České dráhy uskutečnily celkem 7 296 registrovaných přeprav,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika