Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dodatek smlouvy s ČD upravuje dopravní obslužnost kraje

Dodatek smlouvy s ČD upravuje dopravní obslužnost kraje

4.5.2018 – autor: REDAKCE

Další dodatek ke Smlouvě o závazku veřejné služby ve veřejné drážní osobní dopravě k zajištění základní dopravní obslužnosti územního obvodu Ústeckého kraje podepsal 2. května náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek s předsedou představenstva a generálním ředitelem Českých drah Pavlem Krtkem a místopředsedou představenstva Ludvíkem Urbanem. Smlouva je platná od 1. prosince 2009 a na jejím základě provozují ČD v regionu regionální dopravu.

Dodatek smlouvy s ČD upravuje dopravní obslužnost kraje

 

Jedná se o podpis v pořadí  již 20. dodatku. Uzavřen byl s ohledem na úpravu objednávky drážní dopravy vzhledem k JŘ 2017/2018, dále za účelem úhrady za vlaky vedené jinými než stávajícími vozidly (deponované v Ústeckém kraji) – jsou to vlaky Ústí nad Labem – Moldava v Krušných horách, tzv. „letní kometa“, což je přímé spojení Ústí nad Labem – Drážďany s možností využití síťových regionálních jízdních dokladů, dále turisticko-cyklistický vlak linky T2 Děčín – Česká Kamenice – Jedlová – Krásná Lípa – Mikulášovice.

Dodatek dále zahrnuje úpravy ceny za použití železniční dopravní cesty, která je vyhlašována SŽDC Prohlášením o dráze celostátní a regionální a dále úhrady nákladů spojených s úpravou odbavovacího software na základě požadavku Ústeckého kraje v souvislosti s úpravou tarifu Dopravy Ústeckého kraje.

„České dráhy jsou pro Ústecký kraj klíčovým partnerem pro zajištění dopravní obslužnosti. Uzavíráním dodatků ke smlouvě reagují obě strany na nové podmínky, které jsou vyvolány například změnami jízdních řádů a upřesňují úhrady za zajištění dopravní obslužnosti kraje,“ komentoval podpis dodatku Jaroslav Komínek.  

Celková hodnota smlouvy pro období platnosti jízdního řádu 2017/2018 je 831 272 209 Kč. Z toho je 230 944 724 Kč hrazeno z prostředků státního rozpočtu (příspěvek na zajištění regionální dopravní obslužnosti). Z prostředků kraje tak bude vynaloženo 600 327 485 Kč.

 Zdroj: oficiální web Ústeckého kraje (www.kr-ustecky.cz)


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika