Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Střezimíře se vydaly Bardotky

Do Střezimíře se vydaly Bardotky

12.4.2022 – autor: PETR SLONEK

Dvojice motorových lokomotiv 749.250 a 749.008, přezdívané Bardotky či Barčy, nakonec stanula v čele zvláštního vlaku, který se poslední březnovou sobotu vydal z Prahy do Střezimíře a Tábora. Původně plánovaná Rosnička 464.202 nemohla kvůli přetrvávajícímu suchu a v souvislosti s ním vyhlášenému zákazu jízd parních strojů vyjet.

Do Střezimíře se vydaly Bardotky

Ani to však neodradilo řadu zájemců, kteří na akci zavítali. Jízda byla součástí slavnostního rozloučení s vlakovým provozem ve Střezimíři na IV. koridoru a zároveň šlo i o zahájení letošní sezony nostalgických vlaků v Praze a Středočeském kraji. Ve Střezimíři se fanoušci mohli svézt na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř a připraven byl bohatý doprovodný program. Tamní nádraží se po více než 150 letech rozloučilo s pravidelným provozem. V rámci modernizace koridoru z Prahy do Českých Budějovic bude totiž úsek mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora veden po zcela nové trati mimo střezimířské nádraží. Tomu však bude předcházet tříměsíční výluka trvající od 2. dubna do 30. června nezbytná pro napojení nové části. Závěrečný březnový víkend byl posledním, kdy skrz Střezimíř projížděly vlaky. Nádraží neosiří zcela, vznikne železniční muzeum s provozem turistických drezín.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika