Železničář / Hlavní zprávy / Do stipendijního programu vstoupily další posily
Do stipendijního programu vstoupily další posily
19.7.2017 – autor: JOSEF HOLEK
V září nastoupí na střední školy osmatřicet žáků, kteří se zapojí do stipendijního programu ČéDés. Koncem června národní dopravce se zákonnými zástupci a mladými absolventy přijímacích pohovorů uzavřel smlouvy. Rodiče jsou ručiteli závazku.

Program ČéDés funguje devátým rokem a ČD spolupracují s odbornými středními školami napříč republikou. Stipendium studentům běží vždy od 1. září do 30. června. Žák během studia získá měsíční příspěvky na studium, ubytování a učební pomůcky, jízdní výhody, ale především jistotu pracovního uplatnění po ukončení studia. ČD žádají výborné studijní výsledky, úspěšně složenou maturitu a pětiletý pracovní závazek. Cílem projektu je přivést do firmy nové zaměstnance na technické a provozní pracovní pozice, zejména strojvedoucí a vlakvedoucí.
Další články této rubriky
Národní dopravce převzal další lokomotivu Vectron
2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »
České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol
23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »
České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí
19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »