Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Krakova od 1. března pohodlně ČD Busem

Do Krakova od 1. března pohodlně ČD Busem

18.2.2015 – autor: KATEŘINA ŠUBOVÁ, PETR SLONEK

Cestování do polského Krakova se pro zákazníky Českých drah výrazně zjednoduší. Starobylé město, proslulé mnoha historickými památkami, spojí s Ostravou nová speciální autobusová linka ČD Bus. Pilotní projekt nabídne klientům tuzemského národního dopravce v hlavní sezoně od března do konce října nejrychlejší přímé spojení severomoravské metropole s turisticky oblíbeným Krakovem, zajíždět bude i na žádané krakovské letiště.

Do Krakova pohodlně ČD Busem

V neděli 1. března zahájí České dráhy provoz nové autobusové linky ČD Bus z Ostravy do Krakova. Pojede i na krakovské letiště. Trasu mezi Ostravou a Krakovem v délce 170 km spoj zvládne za 2 hodiny a 20 minut. Jízdné bude stát od 256 Kč (9 eur). Autobus mohou využít cestující i z jiných míst republiky, zajištěny jsou vlakové přípoje z/do Prahy, Vídně, Bratislavy či Budapešti.

Povinné místenky

Pravidelná autobusová linka Ostrava – Krakov a zpět pojede denně, a to po celou hlavní turistickou sezonu, tedy až do 31. října. Spoj vyjíždí z ostravského hlavního nádraží v 11.15, příjezd na krakovské hlavní nádraží je plánován na 13.35. Zpět se vrací z Krakova v 14.20 a do Ostravy dorazí v 16.45. Dopravcem je společnost Arriva Morava, vítěz tendru z loňského podzimu. Nasazovat bude moderní autobusy MAN Lions Coach s kapacitou 49 míst, s klimatizací, wi-fi, TV a WC. Spoj je povinně místenkový.

„Naším cílem je nabídnout alternativu k chybějícímu dennímu přímému vlakovému spojení s Krakovem. Vlakem bez přestupu mohou cestující zamířit
z/do Krakova pouze nočním spojem, přes den je nutný přestup v Katovicích, což logicky prodlužuje jízdní dobu,“ vysvětluje Michal Štěpán, člen představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu. „Nová autobusová linka je bezpochyby velmi lákavá pro cestující ze severní Moravy, ale zajištěním přestupů na kvalitní spoje SC a EC Českých drah z/do Ostravy zatraktivní nabídku i pro zájemce z dalších míst České republiky.“

ČD Bus z Ostravy je přípojem od vlaku SuperCity Pendolino 503 z Prahy a také od vlaku EC 104 z Vídně, respektive díky možnosti přestupu cestujících EC 174 v Břeclavi i od Bratislavy či Budapešti. V opačném směru pak navazují po příjezdu autobusu spoje SuperCity Pendolino 502 do Prahy a EC 105 do Vídně, cestující do Bratislavy a Budapešti mohou v Břeclavi přestoupit na EC 175. „Nejrychlejším se díky této nabídce stává i spojení Praha – Krakov, jízdní doba je přibližně šest hodin,“ dodává Michal Štěpán.

Jednosměrné jízdenky Ostrava – Krakov jsou v nabídce za cenu od 9 eur (cca 256 Kč). Lístek lze samozřejmě zakoupit také z kterékoli stanice v ČR. Například jízdenku z Prahy do Krakova si mohou cestující pořídit za cenu od 19 eur (přibližně 540 Kč). Platí, že čím dříve si jízdní doklady koupíte, tím levněji pojedete. Předprodej začal ve čtvrtek 19. února.

Při odbavení v mezinárodním tarifu bude ze základní ceny poskytována sleva 25 % držitelům In Karty se slevou Rail plus, popř. karty s jakoukoli platnou zákaznickou aplikací ČD (IN 25, IN 50, IN 100, IN Senior, IN Business), a další slevy vycházející a garantované z mezinárodního tarifu SCIC-NRT (Rail plus 25 %, Skupinová sleva 30 %, 100 % pro asistenci nevidomých). Ze základní ceny s odbavením v mezinárodním tarifu se poskytuje sleva 50 % dětem od 6 do 15 let, děti do 6 let se přepravují bezplatně.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.45

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika