Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Kladna pojedou nové motorové jednotky

Do Kladna pojedou nové motorové jednotky

26.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy vyhlásily soutěž na nákup desítky bezbariérových, dvouvozových, motorových jednotek pro trať Praha – Kladno. Nové soupravy nabídnou například moderní interiér, bezplatné připojení k internetu, klimatizaci anebo elektrické zásuvky. Vysoké nároky jsou kladeny i na další technické parametry.

Do Kladna pojedou nové motorové jednotky
Dynamiku jízdy a rychlost má zajistit měrný výkon nejméně 8 kW/t a maximální rychlost 120 km/h. V provozu bude možné spojit až tři jednotky do jednoho vlaku s kapacitou nejméně 360 míst k sezení. Deset jednotek je určeno především pro trať z Prahy do Kladna, objeví se však i na trasách z Kladna do Rakovníka či Kralup nad Vltavou, kde nahradí vesměs nyní provozované RegioNovy. V budoucnosti, po přestavbě zmiňované trati a její elektrifikaci, se jednotky uplatní na dalších linkách ve Středočeském kraji.

Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.2

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika