Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Jeseníku po opravě trati opět vyjely vlaky

Do Jeseníku po opravě trati opět vyjely vlaky

10.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Bezmála tři čtvrtě roku trvající výluka do Jeseníku skončila v sobotu 10. prosince, kdy železniční dopravce začal den před platností nového jízdního řádu provozovat všechny kategorie vlaků na trase z Hanušovic do Jeseníku.

Do Jeseníku po opravě trati opět vyjely vlaky

Tomu předcházel páteční návoz souprav a jednotek směrem na Jeseník tak, aby v sobotu ráno mohla začít fungovat doprava v běžném režimu. Od listopadu se sice již v úseku Hanušovice – Jeseník objevily regionální motorové vlaky, ale vzhledem k nedokončení rekonstrukce řady železničních přejezdů musela být většina spěšných vlaků směřujících ze Zábřehu na Moravě, resp. Olomouce stále nahrazena autobusovou dopravou. Nepříjemné přestupování a snížený komfort pro cestující je již minulostí a cestující tak mají k dispozici nejen trať s lepšími jízdními parametry, ale také řadu rekonstruovaných zastávek a stanic. Skončila jedna z nejnáročnějších výluk v Olomouckém kraji, a díky takřka nezměněnému jízdnímu řádu se vracejí všechny vlaky. To v zimní sezoně přivítají kromě stálých cestujících i sportovci, kteří se po železnici mohou vydat do řady rekreačních středisek podél této horské dráhy.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.44

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika