Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

21.11.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Čerčanské nádraží má za sebou letošní Regionální den Pražské integrované dopravy. Ten se uskutečnil v sobotu 15. října a České dráhy proto na spoje mezi Prahou a Benešovem nasadily retro elektrické jednotky řad 451 a 452.

Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

Na lince S9 se mimo to mohli milovníci železnice svézt moderní třívozovou elektrickou jednotkou InterPanter. Dopravci KŽC a Spolek Posázavský Pacifik pak na tratě v okolí Čerčan nasadili historické soupravy s lokomotivami řad 749 a 720 a vozy řad B, BDs, A, Bmx či Bix. O své nepřišli ani vyznavači autobusů, pro ně totiž pořadatel přichystal volné jízdy městem a okolím autokarem Škoda ŠD 11. Součástí dne byly i oslavy 145 let od zahájení provozu na trati z Prahy přes Benešov do Vídně. Nechybělo ani promítání filmů s vlakovou tématikou, prohlídka vodárenské věže či prohlídka zámečku Vysoká Lhota s muzeem kočárů a povozů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

České dráhy bojují s útoky sprejerůČeské dráhy bojují s útoky sprejerů

28.9.2022 - Za prvních sedm měsíců tohoto roku evidují České dráhy více než 225 případů graffiti na svých vozidlech. Škoda vzniklá v souvislosti s jejich odstraňováním převýšila tři miliony korun. K nejvíce útokům vandalů dochází v… »

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die LänderbahnLiberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 - Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná… »

Lanovku na Ještěd převezme od Českých drah město LiberecLanovku na Ještěd převezme od Českých drah město Liberec

25.9.2022 - Liberec převezme od Českých drah lanovku na Ještěd a zajistí její obnovu. Rozhodnutí získat areál padlo na setkání členů strategické skupiny, které v závěru srpna jednalo o její další budoucnosti. Lanová dráha je od tragické… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika