Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

21.11.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Čerčanské nádraží má za sebou letošní Regionální den Pražské integrované dopravy. Ten se uskutečnil v sobotu 15. října a České dráhy proto na spoje mezi Prahou a Benešovem nasadily retro elektrické jednotky řad 451 a 452.

Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

Na lince S9 se mimo to mohli milovníci železnice svézt moderní třívozovou elektrickou jednotkou InterPanter. Dopravci KŽC a Spolek Posázavský Pacifik pak na tratě v okolí Čerčan nasadili historické soupravy s lokomotivami řad 749 a 720 a vozy řad B, BDs, A, Bmx či Bix. O své nepřišli ani vyznavači autobusů, pro ně totiž pořadatel přichystal volné jízdy městem a okolím autokarem Škoda ŠD 11. Součástí dne byly i oslavy 145 let od zahájení provozu na trati z Prahy přes Benešov do Vídně. Nechybělo ani promítání filmů s vlakovou tématikou, prohlídka vodárenské věže či prohlídka zámečku Vysoká Lhota s muzeem kočárů a povozů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika