Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dispečeři Českých drah v Praze v novém

Dispečeři Českých drah v Praze v novém

28.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Regionální dispečink osobní dopravy Praha a současně celostátní síťový dispečink Českých drah změnily své působiště. Přestože jde o přesun pracovišť v rámci jedné budovy v Křižíkově ulici, v sousedství autobusového nádraží Praha Florenc, jde o změnu podstatnou.

Dispečeři Českých drah v Praze v novém

Obě pracoviště, jak regionálních, tak i síťových dispečerů se nyní nachází v těsné blízkosti vedle sebe, a ne již tři patra od sebe. Dispečinky mají společné zázemí a prostory, kde nově dispečeři pracují, prošly významnou rekonstrukcí. Při ní došlo na bourání stěn, úpravu elektroinstalace, nově byly položeny počítačové a telefonní sítě. Nová je také podlaha. Všechno proto, aby místnosti co nejlépe odpovídaly práci dispečerů osobní dopravy. Veškeré práce se musely rozdělit na dvě etapy a trvaly dva a půl měsíce. Po úpravě prostor a přípravě vybavení, na kterém se podíleli i sami dispečeři, následovalo stěhování. To bylo pro všechny poměrně náročné, protože se uskutečnilo za provozu, tedy i během nastalých mimořádností, za což celému týmu dispečerů patří velký dík.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4

Další články této rubriky

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spojeZ Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou… »

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s… »

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika