Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dispečeři Českých drah v Praze v novém

Dispečeři Českých drah v Praze v novém

28.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Regionální dispečink osobní dopravy Praha a současně celostátní síťový dispečink Českých drah změnily své působiště. Přestože jde o přesun pracovišť v rámci jedné budovy v Křižíkově ulici, v sousedství autobusového nádraží Praha Florenc, jde o změnu podstatnou.

Dispečeři Českých drah v Praze v novém

Obě pracoviště, jak regionálních, tak i síťových dispečerů se nyní nachází v těsné blízkosti vedle sebe, a ne již tři patra od sebe. Dispečinky mají společné zázemí a prostory, kde nově dispečeři pracují, prošly významnou rekonstrukcí. Při ní došlo na bourání stěn, úpravu elektroinstalace, nově byly položeny počítačové a telefonní sítě. Nová je také podlaha. Všechno proto, aby místnosti co nejlépe odpovídaly práci dispečerů osobní dopravy. Veškeré práce se musely rozdělit na dvě etapy a trvaly dva a půl měsíce. Po úpravě prostor a přípravě vybavení, na kterém se podíleli i sami dispečeři, následovalo stěhování. To bylo pro všechny poměrně náročné, protože se uskutečnilo za provozu, tedy i během nastalých mimořádností, za což celému týmu dispečerů patří velký dík.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4

Další články této rubriky

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízduTrať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 - Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní… »

Bernina Express už jezdí i z Landquartu Bernina Express už jezdí i z Landquartu

16.7.2019 - Bernina Express Rhétských drah nově zajíždí přes Davos a Klosters i do Landquartu. První vlak, který doplnil obvyklý spoj do města Tirano, vyjel na začátku května. Trasa z Landquartu až do Itálie je o celých 45 kilometrů delší.… »

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánůmPolicisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 - Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika