Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

16.11.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Během necelého měsíce obdržela nemocnice v Novém Městě na Moravě v kraji Vysočina a současně nemocnice v Prostějově na Olomoucku další monitory dechu, které pomáhají eliminovat náhlá zastavení dechu u kojenců. Ve středu 7. listopadu předal náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Michal Štěpán celkem osm monitorů na Vysočině a o den později pětici dalších na Hané.

Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

V novoměstské nemocnici s velkými díky převzal monitory primář novorozeneckého oddělení Martin Chalupský, a naopak v Prostějově primář dětského oddělení Josefa Tenora a  Marie Marsová, předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční. Díky partnerům projektu, mezi které patří na čelném místě národní železniční dopravce, se podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení po celé republice za více než dvacet let téměř sedmi tisíci monitory dechu pomáhajícími zachraňovat dětské životy. Organizačně za celým projektem s názvem „Maminko, dýchám“ stojí Nadace Křižovatka.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika