Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

16.11.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Během necelého měsíce obdržela nemocnice v Novém Městě na Moravě v kraji Vysočina a současně nemocnice v Prostějově na Olomoucku další monitory dechu, které pomáhají eliminovat náhlá zastavení dechu u kojenců. Ve středu 7. listopadu předal náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Michal Štěpán celkem osm monitorů na Vysočině a o den později pětici dalších na Hané.

Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

V novoměstské nemocnici s velkými díky převzal monitory primář novorozeneckého oddělení Martin Chalupský, a naopak v Prostějově primář dětského oddělení Josefa Tenora a  Marie Marsová, předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční. Díky partnerům projektu, mezi které patří na čelném místě národní železniční dopravce, se podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení po celé republice za více než dvacet let téměř sedmi tisíci monitory dechu pomáhajícími zachraňovat dětské životy. Organizačně za celým projektem s názvem „Maminko, dýchám“ stojí Nadace Křižovatka.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika