Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

16.11.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Během necelého měsíce obdržela nemocnice v Novém Městě na Moravě v kraji Vysočina a současně nemocnice v Prostějově na Olomoucku další monitory dechu, které pomáhají eliminovat náhlá zastavení dechu u kojenců. Ve středu 7. listopadu předal náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Michal Štěpán celkem osm monitorů na Vysočině a o den později pětici dalších na Hané.

Další monitory pro Vysočinu a Olomoucko

V novoměstské nemocnici s velkými díky převzal monitory primář novorozeneckého oddělení Martin Chalupský, a naopak v Prostějově primář dětského oddělení Josefa Tenora a  Marie Marsová, předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční. Díky partnerům projektu, mezi které patří na čelném místě národní železniční dopravce, se podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení po celé republice za více než dvacet let téměř sedmi tisíci monitory dechu pomáhajícími zachraňovat dětské životy. Organizačně za celým projektem s názvem „Maminko, dýchám“ stojí Nadace Křižovatka.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika