Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

13.7.2016 – autor: REDAKCE

Ve Španělském sále Pražského hradu se v polovině června konalo vyhlášení 22. ročníku prestižní ankety Czech Top 100 za rok 2015, která každoročně oceňuje stovku nejvýznamnějších firem ČR. Za přítomnosti prezidenta České republiky dostalo krásné ocenění na 20 významných firem. Mezi nimi nechyběl ani národní železniční dopravce – České dráhy, za které převzal cenu předseda představenstva Pavel Krtek. V žebříčku firem s největšími tržbami získaly České dráhy desáté místo (37, 8 mld. Kč).

Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

České dráhy vykázaly za rok 2015 konsolidované tržby z hlavní činnosti více než 33 mld. Kč, z čehož v osobní dopravě meziročně vzrostly o 352 mil. Kč (1,7 %) a v nákladní dopravě došlo k meziročnímu poklesu tržeb z hlavní činnosti o 497 mil. Kč (3,6 %). Skupině ČD se dařilo udržet výši investic nad úrovni odpisů a amortizace – kapitálové výdaje (CAPEX) ve výši 6,5 mld. Kč. Celkové investice Skupiny ČD se meziročně navýšily z 5,9 mld. Kč v roce 2014 na 6,5 mld. Kč v roce 2015. Investice byly zaměřené převážně na nákup nových, obnovu a modernizaci stávajících železničních kolejových vozidel; významná část investic ve výši 5,4 mld. Kč byla investována v osobní dopravě v rámci řady investičních projektů; investice v nákladní dopravě dosáhly 1,1 mld. Kč; došlo například k technickému zhodnocení a revizním opravám u 356 nákladních vozů. 


 


Průměrné hodnocení (16 hlasů): 4

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika