Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

13.7.2016 – autor: REDAKCE

Ve Španělském sále Pražského hradu se v polovině června konalo vyhlášení 22. ročníku prestižní ankety Czech Top 100 za rok 2015, která každoročně oceňuje stovku nejvýznamnějších firem ČR. Za přítomnosti prezidenta České republiky dostalo krásné ocenění na 20 významných firem. Mezi nimi nechyběl ani národní železniční dopravce – České dráhy, za které převzal cenu předseda představenstva Pavel Krtek. V žebříčku firem s největšími tržbami získaly České dráhy desáté místo (37, 8 mld. Kč).

Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

České dráhy vykázaly za rok 2015 konsolidované tržby z hlavní činnosti více než 33 mld. Kč, z čehož v osobní dopravě meziročně vzrostly o 352 mil. Kč (1,7 %) a v nákladní dopravě došlo k meziročnímu poklesu tržeb z hlavní činnosti o 497 mil. Kč (3,6 %). Skupině ČD se dařilo udržet výši investic nad úrovni odpisů a amortizace – kapitálové výdaje (CAPEX) ve výši 6,5 mld. Kč. Celkové investice Skupiny ČD se meziročně navýšily z 5,9 mld. Kč v roce 2014 na 6,5 mld. Kč v roce 2015. Investice byly zaměřené převážně na nákup nových, obnovu a modernizaci stávajících železničních kolejových vozidel; významná část investic ve výši 5,4 mld. Kč byla investována v osobní dopravě v rámci řady investičních projektů; investice v nákladní dopravě dosáhly 1,1 mld. Kč; došlo například k technickému zhodnocení a revizním opravám u 356 nákladních vozů. 


 


Průměrné hodnocení (16 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika