Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklovlak do Blatné přilákal stovky nadšenců

Cyklovlak do Blatné přilákal stovky nadšenců

19.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Vždy dvakrát do roka vyráží z Plzně speciální cyklovlak. Letošním prvním cílem se v sobotu 6. května stala Blatná na jihu Čech. Akce, kterou spolupořádá plzeňské Regionální obchodní centrum ČD, se pokaždé těší obrovskému zájmu. Ani posledně tomu nebylo jinak, vlak byl zcela zaplněn.

Cyklovlak do Blatné přilákal stovky nadšenců

Speciálně vypravené cyklovlaky si nenechají každoročně ujít stovky cyklistů všech věkových kategorií. Soupravy obvykle vyráží z Plzně dvakrát do roka, nejčastěji do destinací v západních, středních a jižních Čechách. Letošní první dějství zavedlo cykloturisty do jihočeské Blatné. A sedmivozová souprava byla zaplněna do posledního místa.

Pravidelnou účastnicí je i Soňa Procházková z Plzně. „Občas vynechám jen podzimní termíny. To bývám v zahraničí,“ prozradila. Cyklistice holduje řadu let, letos je to však se sportováním slabší, a to kvůli počasí. „Mám najeto jen sto padesát kilometrů, loni jsem jich měla touhle dobou přes pět stovek,“ postěžovala si. Pravda, ačkoli se ráno zdálo, že ani zatím poslednímu cyklovlaku počasí příliš nebude přát, účastníky to nikterak neodradilo a jízdu vlakem si patřičně užili. „Nebudeme to přehánět, chceme udělat takových padesát kilometrů,“ zhodnotila plány Soňa Procházková po výstupu v Blatné. Nakonec jedenáctá rozhodla, sluníčko se vyklubalo a byl krásný slunečný den, ideální pro výlet na kole.

Zvládnutelné vršky

Spolu s ní jelo ve vlaku dalších 229 cyklistů a několik desítek pěších turistů. „Nejen v přírodě, ale i ve vlaku pokaždé panuje fantastická atmosféra. Je to společenská akce, kdy se lidé ve vlaku sejdou, posedí a popovídají si,“ zhodnotil jízdu Vladimír Kostelný, ředitel plzeňského Regionálního obchodního centra ČD (ROC). „Potřebovali bychom každý osobní vůz proložit bistrem. Jeden je málo, tvořily se fronty,“ doplnil Kostelný.

Cestující a zároveň cyklisté se mohli vypravit po zelené turistické značce po Blatenském okruhu anebo přes Chanovice do Lnářů. „Jsou to kopečky, které obvykle dají člověku zabrat, ale nakonec je vždy zvládneme,“ popsal Jiří Holomel, jeden ze spolupořadatelů.

Cyklovlak už několik let pořádá plzeňské ROC spolu se zdejším domem dětí a mládeže Radovánek. Příští – jubilejní padesátý – zamíří do Českého krasu. Výletníkům se otevře i vlečka Mořina, vlak tedy zajede až do blízkosti lomu Amerika. Posléze se cyklisté vydají k Berounce a podél ní až do Berouna. Do středních Čech se cyklovlak z Plzně vydá 9. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika