Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklovlak do Blatné přilákal stovky nadšenců

Cyklovlak do Blatné přilákal stovky nadšenců

19.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Vždy dvakrát do roka vyráží z Plzně speciální cyklovlak. Letošním prvním cílem se v sobotu 6. května stala Blatná na jihu Čech. Akce, kterou spolupořádá plzeňské Regionální obchodní centrum ČD, se pokaždé těší obrovskému zájmu. Ani posledně tomu nebylo jinak, vlak byl zcela zaplněn.

Cyklovlak do Blatné přilákal stovky nadšenců

Speciálně vypravené cyklovlaky si nenechají každoročně ujít stovky cyklistů všech věkových kategorií. Soupravy obvykle vyráží z Plzně dvakrát do roka, nejčastěji do destinací v západních, středních a jižních Čechách. Letošní první dějství zavedlo cykloturisty do jihočeské Blatné. A sedmivozová souprava byla zaplněna do posledního místa.

Pravidelnou účastnicí je i Soňa Procházková z Plzně. „Občas vynechám jen podzimní termíny. To bývám v zahraničí,“ prozradila. Cyklistice holduje řadu let, letos je to však se sportováním slabší, a to kvůli počasí. „Mám najeto jen sto padesát kilometrů, loni jsem jich měla touhle dobou přes pět stovek,“ postěžovala si. Pravda, ačkoli se ráno zdálo, že ani zatím poslednímu cyklovlaku počasí příliš nebude přát, účastníky to nikterak neodradilo a jízdu vlakem si patřičně užili. „Nebudeme to přehánět, chceme udělat takových padesát kilometrů,“ zhodnotila plány Soňa Procházková po výstupu v Blatné. Nakonec jedenáctá rozhodla, sluníčko se vyklubalo a byl krásný slunečný den, ideální pro výlet na kole.

Zvládnutelné vršky

Spolu s ní jelo ve vlaku dalších 229 cyklistů a několik desítek pěších turistů. „Nejen v přírodě, ale i ve vlaku pokaždé panuje fantastická atmosféra. Je to společenská akce, kdy se lidé ve vlaku sejdou, posedí a popovídají si,“ zhodnotil jízdu Vladimír Kostelný, ředitel plzeňského Regionálního obchodního centra ČD (ROC). „Potřebovali bychom každý osobní vůz proložit bistrem. Jeden je málo, tvořily se fronty,“ doplnil Kostelný.

Cestující a zároveň cyklisté se mohli vypravit po zelené turistické značce po Blatenském okruhu anebo přes Chanovice do Lnářů. „Jsou to kopečky, které obvykle dají člověku zabrat, ale nakonec je vždy zvládneme,“ popsal Jiří Holomel, jeden ze spolupořadatelů.

Cyklovlak už několik let pořádá plzeňské ROC spolu se zdejším domem dětí a mládeže Radovánek. Příští – jubilejní padesátý – zamíří do Českého krasu. Výletníkům se otevře i vlečka Mořina, vlak tedy zajede až do blízkosti lomu Amerika. Posléze se cyklisté vydají k Berounce a podél ní až do Berouna. Do středních Čech se cyklovlak z Plzně vydá 9. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika