Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklohráček vyjel letos naposledy

Cyklohráček vyjel letos naposledy

18.11.2016 – autor: PETR SLONEK

Výletní vlak Cyklohráček čekala o posledních dvou říjnových víkendech na jeho tradiční trase z Prahy kolem Okoře do Slaného kvůli opravě železniční trati změna. Kvůli výluce v části jeho obvyklé trati ho nahradily historické autobusy.

Cyklohráček vyjel letos naposledy

Jednalo se o kloubový Ikarus 280 příměstského provedení, Karosu ŠD 11 a Škodu 706 RTO. Vždy jely minimálně dva za sebou. Cyklohráček samotný pak dovezl výletníky naopak k legendární hoře Říp nebo k zámku v Nelahozevsi, tedy do míst, kam běžně nejezdí. V sobotu 29. října navíc jel odpolední Cyklohráček až do Zlonic na slavnostní ukončení letošní sezony tamního železničního muzea. Cyklohráček  je rodinný výletní vlak se speciálně upravenými vozy pro cyklisty a pro děti. Zčásti je přestavěný na velkou pojízdnou hernu na kolejích s balónkovištěm, stavebnicemi i skluzavkou pro nejmenší. Jeho letošní sezona skončila v neděli 30. října. Znovu se na kolejích objeví opět příští rok na jaře.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

České dráhy bojují s útoky sprejerůČeské dráhy bojují s útoky sprejerů

28.9.2022 - Za prvních sedm měsíců tohoto roku evidují České dráhy více než 225 případů graffiti na svých vozidlech. Škoda vzniklá v souvislosti s jejich odstraňováním převýšila tři miliony korun. K nejvíce útokům vandalů dochází v… »

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die LänderbahnLiberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 - Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná… »

Lanovku na Ještěd převezme od Českých drah město LiberecLanovku na Ještěd převezme od Českých drah město Liberec

25.9.2022 - Liberec převezme od Českých drah lanovku na Ještěd a zajistí její obnovu. Rozhodnutí získat areál padlo na setkání členů strategické skupiny, které v závěru srpna jednalo o její další budoucnosti. Lanová dráha je od tragické… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika