Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklohráček vyjel letos naposledy

Cyklohráček vyjel letos naposledy

18.11.2016 – autor: PETR SLONEK

Výletní vlak Cyklohráček čekala o posledních dvou říjnových víkendech na jeho tradiční trase z Prahy kolem Okoře do Slaného kvůli opravě železniční trati změna. Kvůli výluce v části jeho obvyklé trati ho nahradily historické autobusy.

Cyklohráček vyjel letos naposledy

Jednalo se o kloubový Ikarus 280 příměstského provedení, Karosu ŠD 11 a Škodu 706 RTO. Vždy jely minimálně dva za sebou. Cyklohráček samotný pak dovezl výletníky naopak k legendární hoře Říp nebo k zámku v Nelahozevsi, tedy do míst, kam běžně nejezdí. V sobotu 29. října navíc jel odpolední Cyklohráček až do Zlonic na slavnostní ukončení letošní sezony tamního železničního muzea. Cyklohráček  je rodinný výletní vlak se speciálně upravenými vozy pro cyklisty a pro děti. Zčásti je přestavěný na velkou pojízdnou hernu na kolejích s balónkovištěm, stavebnicemi i skluzavkou pro nejmenší. Jeho letošní sezona skončila v neděli 30. října. Znovu se na kolejích objeví opět příští rok na jaře.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika