Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

15.12.2016 – autor: PETR SLONEK

Zájem o cestování vlaky s jízdním kolem roste. Národní dopravce za prvních 9 měsíců letošního roku přepravil téměř tři čtvrtě milionu cyklistů, což je o 8 % více než v roce 2015.

Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

České dráhy přepravují jízdní kola celoročně. Jejich přepravu umožňují téměř ve všech vlacích a v přibližně 6 000 spojích je rozšířená kapacita pro zjednodušenou přepravu formou spoluzavazadla. Tradičně největší zájem je během prázdninových měsíců v červenci a srpnu, kdy měsíčně ČD přepravily přes 150 000 cyklistů. Další silný měsíc představuje červen a také září. Desítky až stovky cyklistů podle vývoje počasí dopravce přepraví i v zimních měsících. Cyklisté a cykloturisté nejvíce využívají vlaky v Praze a ve Středočeském kraji, dále v Jihomoravském a Jihočeském kraji, kde je největší zájem o cestování v letních měsících.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika