Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

15.12.2016 – autor: PETR SLONEK

Zájem o cestování vlaky s jízdním kolem roste. Národní dopravce za prvních 9 měsíců letošního roku přepravil téměř tři čtvrtě milionu cyklistů, což je o 8 % více než v roce 2015.

Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

České dráhy přepravují jízdní kola celoročně. Jejich přepravu umožňují téměř ve všech vlacích a v přibližně 6 000 spojích je rozšířená kapacita pro zjednodušenou přepravu formou spoluzavazadla. Tradičně největší zájem je během prázdninových měsíců v červenci a srpnu, kdy měsíčně ČD přepravily přes 150 000 cyklistů. Další silný měsíc představuje červen a také září. Desítky až stovky cyklistů podle vývoje počasí dopravce přepraví i v zimních měsících. Cyklisté a cykloturisté nejvíce využívají vlaky v Praze a ve Středočeském kraji, dále v Jihomoravském a Jihočeském kraji, kde je největší zájem o cestování v letních měsících.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu

20.3.2023 - České dráhy se připravují na zahájení výhradního provozu pod dohledem evropského vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS i v západních Čechách. V lednu začal provoz pod dohledem ETCS s elektrickými jednotkami RegioPanter řady… »

Dopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského krajeDopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského kraje

16.3.2023 - Autobusový dopravce ČD Bus vybudoval svou novou pobočku v Plzeňském kraji. Dceřiná společnost Českých drah naplňuje svůj plán rozšiřování a zajišťování náhradní autobusové dopravy v rámci celé ČR. Nová filiálka sídlí v… »

Do vlaků se vrátili i lidé s handicapemDo vlaků se vrátili i lidé s handicapem

13.3.2023 - Po zhruba dvou letech, kdy počet cestujících významně ovlivňovala pandemie COVID-19, se do našich vlaků vrátili také lidé se zdravotním handicapem. V loňském roce České dráhy uskutečnily celkem 7 296 registrovaných přeprav,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika