Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / CityElefanty dostanou nové potahy

CityElefanty dostanou nové potahy

26.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy postupně začaly s přečalouněním sedaček v elektrických jednotkách řady 471, kdy ty nejstarší v okolí Prahy jezdí už téměř dvacet let. Prvních pět jednotek bylo dodáno Českým drahám už na přelomu let 2000/2001.

CityElefanty dostanou nové potahy

Do současné doby si omlazovací kúrou prošlo prvních devět z třiaosmdesáti jednotek CityElefant, o zbytek se společnost DPOV postará v následujících 10 letech. Většina sedaček v první třídě nově „oblékne“ tmavě šedý potah s červenými prvky, ve druhé třídě budou opět modré sedačky. Celkově národní dopravce přečalouní 25 730 sedadel. Novou látku tvoří z 85 procent vlna. Změna vychází z aktuálního design manuálu, řešícího i kompletní vzhled interiérů osobních vozů Českých drah.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika