Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / CityElefanty dostanou nové potahy

CityElefanty dostanou nové potahy

26.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy postupně začaly s přečalouněním sedaček v elektrických jednotkách řady 471, kdy ty nejstarší v okolí Prahy jezdí už téměř dvacet let. Prvních pět jednotek bylo dodáno Českým drahám už na přelomu let 2000/2001.

CityElefanty dostanou nové potahy

Do současné doby si omlazovací kúrou prošlo prvních devět z třiaosmdesáti jednotek CityElefant, o zbytek se společnost DPOV postará v následujících 10 letech. Většina sedaček v první třídě nově „oblékne“ tmavě šedý potah s červenými prvky, ve druhé třídě budou opět modré sedačky. Celkově národní dopravce přečalouní 25 730 sedadel. Novou látku tvoří z 85 procent vlna. Změna vychází z aktuálního design manuálu, řešícího i kompletní vzhled interiérů osobních vozů Českých drah.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika